Mobilny lekarz to dobry lekarz?

fot. © igor - Fotolia.com

fot. © igor - Fotolia.com

fot. © igor – Fotolia.com

Innowacje mobilne mogą być wsparciem w codziennej pracy lekarzy. Część nich chętnie wykorzystuje możliwości, jakie dają im specjalne aplikacje na urządzenia mobilne.

Lista refundowanych leków

Odkąd zmiany na liście leków refundowanych są bardzo częste, trzeba być na bieżąco. Dlatego ta aplikacja to podstawa, pomoże wyszukać lek po nazwie, kodzie kreskowym, głosowo, a także po występującej w nim substancji czynnej. Sortuje leki po nazwie, substancji czynnej lub cenie. Cechuje ją przejrzysty interfejs z najważniejszymi danymi w jednym miejscu, automatyczne aktualizacje bazy leków. Co ważne, nie wymaga stałego dostępu do Internetu. Jest on potrzebny jedynie do aktualizacji bazy leków i rozpoznawania mowy.

aplikacja leki refundowane

Fot.: play.google.com

Aplikację możecie pobrać tutaj

MedTube

Skierowana do lekarzy największa na świecie baza profesjonalnych filmów medycznych zawiera tysiące nagrań z zabiegów inwazyjnych, operacji chirurgicznych oraz wykładów. Platforma pozwala na dzielenie własnych doświadczeń z lekarzami na całym świecie. MedTube idealnie korzysta z zasady – obrazy mówią 1000 razy więcej niż słowa, i tym samym wspiera lekarzy w ciągłym aktualizowaniu ich wiedzy.

aplikacja medtube

Fot.: play.google.com

Aplikacja MedTube dostępny jest na  iOS oraz Android

eMPendium

To bezpłatny, aktualizowany na bieżąco system informacji o lekach opracowany przez zespół redakcyjny Medycyny Praktycznej dostępny na smartfony i tablety. Zawiera ponad 1000 opisów substancji, 4000 opisów preparatów i ponad 7500 pozycji z cenami preparatów (łącznie z wszystkimi lekami refundowanymi). Z modułu mogą korzystać wyłącznie użytkownicy zarejestrowani w portalu Medycyny Praktycznej. Dodatkowo zawiera bezpłatny przez 30 dni podręcznik interny zawierający elektroniczną wersję małego podręcznika “Choroby Wewnętrzne” pod redakcją Andrzeja Szczeklika i Piotra Gajewskiego.

aplikacja eMPendium

Fot.: play.google.com

Aplikacja dostępna jest na iOS oraz Android

QxMD

To bezpłatny zestaw kalkulatorów medycznych niezbędnych do skutecznego obliczania wskaźników medycznych, klasyfikowania stopni niewydolności narządowej czy algorytmy diagnostyczne.

aplikacja QxMD

Fot.:play.google.com

Aplikacja również dostępna na iOS i Android

Sansilium

Sansilium jest aplikacją, która ma na celu pomóc lekarzowi w łatwy sposób uzyskać odpowiedź na problem związany z lekiem. Co ciekawe, nazywana jest „twitterem dla lekarzy” i jest po prostu miejscem, gdzie w zamkniętym gronie prowadzone są dyskusje poświęcone problemom związanym ze stosowaniem leków. Aplikacja tworzona jest przez lekarzy dla lekarzy, a przy tym dostępna jest za darmo.

aplikacja sansilium

Fot.: itunes.apple.com

Dostępna jest na iOS.

Konsylium24

Największa i najszybciej rosnąca społeczności lekarzy on-line. Również tworzona przez lekarzy dla lekarzy. Dzięki serwisowi i jej wersji na urządzenia mobilne, lekarze mogą rozmawiać o problemach klinicznych, konsultować trudne przypadki i rozmawiać ze specjalistami z całego kraju. W Konsylium24 można występować anonimowo lub pod własnym nazwiskiem, wiadomo jaka jest specjalizacja i staż pracy każdego wypowiadającego się. W serwisie toczą się również żywe dyskusje etyczne i światopoglądowe związane z wykonywaniem zawodu lekarza. Można również łatwo wybierać te posty, które są w kręgach naszych zainteresowań lub specjalizacji, samym sami decydujemy co chcemy czytać.

konsylium24 (1)

Fot.:konsylium24.pl

Konsylium24 znajdziecie tutaj


Bądź na bieżąco!
Zapisz się na nasz bezpłatny newsletter.