Zarabiaj na udostępnianiu zdjęć za pomocą tych aplikacji

fot. Facebook

Gry, nauka języków, rozkład jazdy tramwajów-zastosowań aplikacji są tysiące. Okazuje się, że można dzięki nim zarabiać. I to w dosyć przyjemny sposób…

I nie chodzi o aplikacje dla giełdowych graczy, a o platformy służące do udostępniania zdjęć. Na których można zarabiać! Mniej, więcej, ale trzeba przyznać, że dodatkowe środki na koncie zawsze cieszą. Poniżej kilka prostych apek dzięki którym wraz ze swoimi zdjęciami możemy wypłynąć na szerokie wody płatnej fotografii.

1. Foap

foap

Dzięki tej aplikacji można dzielić się wszystkimi rodzajami zdjęć-miasta, zwierzaka, potrawy i co tylko przyjdzie nam do głowy. Zdjęcia są następnie oceniane pod kątem jakości (wielkość, jasność, balans, itp) i wyceniane według kategorii tematycznej i zapotrzebowania. Wycena może się wahać między kilka euro do nawet 20. Potem zdjęcie trafia na mobilną giełdę, na której może je kupić choćby firma, redakcja czy osoba prywatna. I co ważne można je sprzedać wielokrotnie, co dodatkowo zasila nasz portfel. Kwota, którą otrzymujemy to połowa tej z wyceny.

Aplikacja do pobrania z Google Play i App Store

2. Iconzoomer

iconzoomer

W tej aplikacji najważniejsze są zamówienia. Pojawiają się codziennie i są różnorodne. Za każde wykonane zdjęcie otrzymujemy ćwierć lub pół dolara. Po jakimś czasie uzbieraną sumę można przelać na konto PayPal, wymienić na prezent lub przeznaczyć na cele charytatywne. Czasami można też zarobić na skomentowaniu jakiegoś zdjęcia. Jest jednak jeden warunek: “fajne” się nie liczy. Jeżeli nasza opinia jest rozbudowania i merytoryczna podlega…opinii zleceniodawców. I to oni wyceniają nasze zdanie.

Do pobrania na Androida i iOS

3. Scoopshot

scoopshot

Ta apka codziennie daje swoim użytkownikom zadania. Trzeba zrobić zdjęcia obrazujące zadany temat i wrzucić je do serwisu. Następnie podlegają one ocenie innych fotomaniaków i na koniec dnia te z najwyższymi ocenami dostają wynagrodzenie (ok. 10 $). Pojawiają się czasami firmy, których zlecenia są dosyć specyficzne, ale to tylko podkręca zabawę.

Dostępna na iOS, Androida i Windows Phone.

4. Snapwire

snapwire

Zasada działania przypomina tę z Scoppshopa jednak ta aplikacja jest bardziej zaawansowana i wymagająca w stosunku do pracy swoich użytkowników. Tutaj dodatkowo promowana jest aktywność w komentowaniu i wrzucaniu zdjęć. Na Snapwirerze także otrzymujemy zadania do wykonania. Za zdobycie odpowiedniej ilości punktów można np. przesyłać więcej zdjęć na konkretne zlecenie lub brać udział w komercyjnych projektach. Za zwycięskie zdjęcie można dostac od 25$ do nawet kilkuset! Dobry fotograf może zarobić naprawdę znaczące pieniądze.

Do pobrania na Androida i iOS

5. Lepsza oferta

lepsza_oferta

Trzeba przyznać, że to dosyć specyficzna aplikacja. Za jej pomocą wrzucamy na serwer zdjęcia…swoich rachunków (media, ubezpieczenie, internet, itp.). Aplikacja zaproponuje lepsze (czyt. tańsze i oparte na lepszych warunkach) rozwiązanie. Jeżeli my lub ktoś z naszych bliskich podpiszę umowę z nowym dostawcą, zdobywca nowego klienta zasili nasze konto prowizją. Kwoty zarobku i oszczędności na nowych umowach wahają się od 30 do około 600 złotych.

Dostępne w Google Play.


Bądź na bieżąco!
Zapisz się na nasz bezpłatny newsletter.