Władca Pierścieni wróci jako gra mobilna

Władca Pierścieni gra mobilna

źródło: materiały Partnera

Artykuł Partnera

Władca Pierścieni to znacznie więcej niż książki napisane przez Tolkiena. Ogromne zainteresowanie twórczością Tolkiena doprowadziło do ekranizacji trylogii i stworzenia gier komputerowych z fabułą rozgrywającą się w Śródziemiu. Prócz gier na PC i konsole niedługo pojawi się kolejna gra mobilna, przygotowana przez studio Electronic Arts.

Middle-Earth Enterprises kontynuuje współpracę z Electronic Arts

Electronic Arts i Middle-Earth Enterprises ogłosiły, że utrzymują dotychczasową współpracę. Tym razem, zamierzają wydać Władcę Pierścieni w formie gry mobilnej. Ma to być układ wobec fanów Lord of The Rings, którzy preferują rozgrywkę na smartfonie. Pierwszym projektem ma być gra The Lord of the Rings: Heroes of Middle-Earth.

Więcej o najciekawszych grach przeczytasz na https://gaming.komputronik.pl

Co wiadomo o zapowiadanej grze mobilnej? Wypowiedzi przedstawicieli Electronic Arts i Middle-Earth Enterprises były dość lakoniczne. Mówili głównie o woli współpracy, wspominając jedynie, że nowa gra będzie mieć charakter RPG. Gracz ma prowadzić turową walkę i poszukiwać licznych artefaktów. Może przy tym wcielić się w jednego z wybranych bohaterów, znanych z książek Władca Pierścieni i Hobbit.

W mobilnej grze Lord of The Rings: Heroes of Middle-Earth rozgrywka ma obejmować rozbudowany system zbierania i gromadzenia własnego ekwipunku. Tym samym, bohater ma zyskiwać nowe umiejętności i zwiększać swoją moc wraz z czasem trwania rozgrywki. Electronic Arts ma doświadczenie w tworzeniu kolekcjonerskich RPG-ów, dlatego efekt jego działań może być ciekawy. Twórcy zapowiadają, że mobilna odsłona Władcy Pierścieni będzie mieć grafikę o wysokiej wierności i kinowe animacje.

Electronic Arts wydało już dwie fabularne gry na licencji Władcy Pierścieni. Były to adaptacje trylogii w reżyserii Petera Jacksona. W 2009 roku wyszła również gra akcji Władca Pierścieni: Podbój stworzona we współpracy EA z Pandemic Studios. Dzięki temu dorobek EA może posłużyć do oceny, czy studio jest w stanie poradzić sobie z kolejną produkcją na licencji LOTR.

Serial Władca Pierścieni: Pierścienie Władzy a kolejne gry

Dyskusja o wydaniu kolejnych gier z serii Władca Pierścieni zbiegła się w czasie z wypuszczeniem serialu Władca Pierścieni: Pierścienie Władzy. Jest to najdroższy serial w historii, gdyż jeden jego odcinek kosztował 23 miliony dolarów. Gra o tron, uznawana za kosztowną w produkcji, była o wiele tańsza — cały ostatni sezon pochłonął „jedynie” 90 milionów dolarów, czyli 15 milionów dolarów na odcinek. Tym samym, Władca Pierścieni na nowo pojawił się w mainstreamie, co sprzyja premierze kolejnej gry.

W serialu Amazona poruszony zostanie wątek wykucia słynnych pierścieni władzy i jedynego pierścienia, który potajemnie stworzył Sauron, by zdobyć władzę nad pozostałymi. Kontrowersyjne zatrudnienie czarnoskórej aktorki do zagrania krasnoludzkiej księżniczki i stworzenie postaci krótkowłosego, elfickiego wojownika sprawiło, że o serialu mówi się jeszcze więcej i częściej w wielu środowiskach. Dla twórców gier mobilnych jest to wprost wymarzone tło, by wejść na rynek z własną produkcją. O Władcy Pierścieni trudno obecnie zapomnieć, dlatego gracze z pewnością chętnie przetestują nowy tytuł z serii LOTR na urządzeniach mobilnych.

Czy gra mobilna The Lord of the Rings: Heroes of Middle-Earth ma sens?

Niektórzy podważają zasadność wprowadzania gry Władca Pierścieni na rynek mobilny. Studio Electronic Arts broni swojego pomysłu, gdyż liczba graczy na smartfonach jest wysoka. Należą do nich zarówno osoby, które grają wyłącznie na urządzeniach mobilnych, jak i gracze, którzy uzupełniają możliwość prowadzenia rozgrywki na PC i konsoli o gry mobilne. Jaką popularnością będzie cieszyć się produkcja The Lord of the Rings: Heroes of Middle-Earth? Póki co trudno to określić. Wiadomo jedynie, że gry z serii LOTR są dobrze przyjmowane przez graczy podobnie jak inne pozycje z legendarnymi bohaterami stworzonymi przez Tolkiena.

Artykuł Partnera


Bądź na bieżąco!
Zapisz się na nasz bezpłatny newsletter.