Najlepsze aplikacje ułatwiające wakacyjne wyjazdy – must have każdego podróżnika

źródło: shutterstock.com

Każda podróż, zarówno mała, jak i duża wywołuje emocje – podekscytowanie, radość, entuzjazm, ale też stres i niepokój. Tych drugich da się uniknąć, korzystając z narzędzi, które ułatwią zaplanowanie wyjazdu, znalezienie noclegów, zakup biletów, pakowanie rzeczy i odkrywanie uroków nieznanych miejsc. Wszystkie te narzędzia, w postaci praktycznych aplikacji mobilnych, można w mgnieniu oka zainstalować w swoim smartfonie.

Planowanie podróży – Sygic Travel

Zanim wyruszysz w fascynującą podróż, musisz ją zaplanować. Pomoże Ci w tym aplikacja Sygic Travel. Znajdziesz w niej mapy, dostępne również w trybie offline, informacje na temat atrakcji turystycznych, prognozę pogody, nawigację i wszystko to, co jest niezbędne zarówno podczas planowania podróży, jak i realizowania wakacyjnych planów.

Aplikacja Sygic Travel Maps

źródło: apps.apple.com

Pobierz na iOS

Pobierz na Android

Kupowanie biletów – Omio

Naturalnie nie da się odbyć dalszych podróży bez biletów lotniczych, kolejowych lub autobusowych. Dzięki aplikacji Omio można porównać ceny, tak aby znaleźć najkorzystniejszą opcję dojazdu do celu podróży i kupić bilety w niezwykle intuicyjny sposób. Wszystkie zakupione bilety będą pod ręką w elektronicznej formie.

Aplikacja Omio

źródło: apps.apple.com

Pobierz na iOS

Pobierz na Android

Rezerwacja noclegów

Obowiązkowym elementem podczas skrupulatnego planowania podróży jest znalezienie noclegów na cały pobyt. W znalezieniu najlepszych hoteli na każdą kieszeń w Polsce i na świecie, a także w rezerwacji miejsc pomoże aplikacja Booking.com.

Aplikacja Booking

źródło: apps.apple.com

Pobierz na iOS

Pobierz na Android

Jeśli zaś od hoteli, hosteli i moteli wolisz wynajmować nocleg od osób prywatnych, to niezbędna Ci będzie aplikacja Airbnb. Serwis otwiera możliwość poznawania lokalnych gospodarzy i zanurzenia się w regionalnej kulturze danego miejsca.

Aplikacja Airbnb

źródło: apps.apple.com

Pobierz na iOS

Pobierz na Android

Sprawne pakowanie bagażu – PackTeo

PackTeo to aplikacja, która spodoba się przede wszystkim tym, którzy często podróżują. Można w niej stworzyć listy rzeczy do spakowania na różne typy wyjazdów, latem, zimą, pod namiot, w góry, nad morze, z dziećmi, na wyjazd służbowy itd. Znajdziesz w niej także listy rzeczy do kupienia i do zrobienia przed podróżą. Dzięki PackTeo można przygotować się do wyjazdu bez nerwów i gorączkowego przypominania sobie, czy wszystko zostało spakowane, kupione i zrobione.

Aplikacja PackTeo

źródło: play.google.com

Pobierz na Android

Przewodnik turystyczny po Polsce i świecie — World Explorer

Po dotarciu do celu podróży na pewno będziesz chciał odkrywać uroki okolicy. Pomoże w tym World Explorer, czyli kompletny i bardzo rozbudowany przewodnik po całym świecie. W aplikacji czeka ponad 350 tysięcy fascynujących atrakcji turystycznych, w tym zabytków, pomników, muzeów, galerii sztuki i wielu innych. Każdemu obiektowi towarzyszy krótki opis, dzięki któremu można zapoznać się z historią, kulturowym znaczeniem i specyfiką danego miejsca.

Aplikacja Przewodnik - World Explorer

źródło: play.google.com

Pobierz na Android

Dziennik podróży – FindPenguins

Podróże są okazją do tworzenia najpiękniejszych wspomnień. Warto je utrwalać. Aplikacja FindPenguins ułatwia prowadzenie osobistego dziennika podróży. Śledzenie trasy, możliwość wykonywania zapisków i wklejania zdjęć, a także dzielenie się swoimi historiami z przyjaciółmi to dokładnie to, czego potrzebuje każdy podróżnik.

Aplikacja FindPenguins

źródło: apps.apple.com

Pobierz na iOS

Pobierz na Android

Spontaniczne wypady są ekscytujące, ale wiążą się z niepewnością, niewygodami i nieprzewidzianymi kosztami. Dlatego dobrze jest starannie zaplanować każdy wyjazd, aby ruszając w podróż cieszyć się jej urokami. Aplikacje dla podróżników są tego gwarancją.


Bądź na bieżąco!
Zapisz się na nasz bezpłatny newsletter.