Smartwatch z wbudowanym projektorem. Projekt niczym z filmu James Bond

pixabay.com/ Unsplash

Chcemy zadzwonić, zajrzeć na Facebooka albo sprawdzić jak dotrzeć do konkretnego miejsca. „Odpalamy” nasz najnowszy gadżet – smartwatcha firmy Samsung, przyciskamy mały button, a na naszej dłoni wyświetlają się wszystkie opcje, przyciski i możliwości. Scena niczym z ostatniej częściej Bonda? Otóż nie. Samsung właśnie opatentował zegarek z wbudowanym projektem.

Projekcja na dłoni

http://www.slashgear.com/

 

Smartwatche może nie wzięły szturmem rynku urządzeń mobilnych, jak na przykład pozostałe urządzenia, ale nie mniej jednak cieszą się dużą popularnością. Niestety przez swoją budowę mają pewne ograniczenia. Jednym z podstawowych jest bardzo mały ekran. Okazuje się, że rozwiązanie tego problemu znalazła firma Samsung, która kilka dni temu opatentowała smartwatcha z wbudowanym projektorem.

Widać (jak) na dłoni

http://www.slashgear.com/

Wbudowany projektor ma na celu wyświetlać powiększony ekran na zewnętrznej stronie dłoni jego użytkownika. Można zatem powiedzieć, że wielkość ekranu będzie uzależniona od wielkości dłoni, co więcej projektor będzie wyposażony w narzędzie, które będzie zbada  kształt i wielkość dłoni oraz się do niej dostosuje. Jak możemy przeczytać na portalu Slash Gear, smartwatch będzie wyposażony w sensor, który pozwoli określić, w którym miejscu użytkownik dotyka i odwzorować to na właściwym ekranie zegarka.

 


Reklama

Niech Cię widzą w sieci! - Grzegorz Miłkowski

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na nasz bezpłatny newsletter.