Shopware – idealne rozwiązanie e-commerce dla Twojej firmy

uśmiechnięty mężczyzna na tle magazynu

źródło: materiały Partnera

Artykuł Partnera

Zastanawiasz się nad założeniem sklepu WWW? Jedną z pierwszych decyzji, które musisz podjąć, jest wybór oprogramowania witryny. To od niego będą zależeć łatwość zarządzania stroną, wprowadzania danych, modyfikacji, koszty związane z rozwojem działalności, ale także skuteczność pod względem sprzedaży. Idealnym rozwiązaniem dla Twojego e-commerce może być Shopware. Sprawdź dlaczego.

Shopware – co to za oprogramowanie?

System CMS, na którym działa sklep jest jego kluczowym elementem. Warto, aby był on maksymalnie prosty w obsłudze, ale jednocześnie zapewniał rozwiązania, których potrzebujesz do osiągania oczekiwanych wyników. Shopware jest dziełem niemieckiego programisty, a sama platforma jest rozwijana już od blisko 20 lat i cieszy się dużą popularnością – korzysta z niej już ponad 100 tys. witryn na świecie.

To oprogramowanie zoptymalizowane pod różne branże, mianowicie B2B, B2C, ale także D2C, czyli Direct-to-Consumer. Ponadto sprawdzi się ono zarówno w przypadku małych, jak i dużych sklepów. Rozwiązanie to jest uniwersalne i spełnia oczekiwania prowadzących różne biznesy.

Istotna informacja jest taka, że Shopware jest oprogramowaniem open source, co powoduje, że możesz je dowolnie modyfikować bez obaw o to, że stracisz dostęp do swojej witryny ze względu na koszty licencyjne.

Shopware daje Ci duże możliwości pod względem konfiguracji, dodawania różnych wariantów produktów, a także sprawdza się w przypadku sprzedaży wielokanałowej. Tzn. jeśli prowadzisz sklep stacjonarny i jednocześnie online, możesz łączyć oba kanały, oferując ciekawe możliwości, np. zakup na stronie z odbiorem w ciągu godziny w oddziale firmy. Moduł sprzedaży wielokanałowej umożliwia spójną obsługę kupującego w social mediach, sklepie online, stacjonarnie i w innych kanałach.

Sklep Shopware – największe zalety

Platforma Shopware cieszy się dużym zainteresowaniem z wielu względów. Co szczególnie przemawia za wyborem tego rozwiązania?

Możliwość prowadzenia sprzedaży międzynarodowej

Shopware nie ogranicza Cię do działania na rynku krajowym – z łatwością możesz rozpocząć sprzedaż międzynarodową. W ramach platformy uzyskasz funkcje, które umożliwią Ci m.in. dostosowanie witryny do warunków prawnych obowiązujących w danym kraju. Shopware jest systemem wielojęzycznym i wielowalutowym. Za jego pomocą ustalisz odrębną politykę cenową obowiązującą dla poszczególnych rynków, a także innej wysokości podatki.

Shopware Rule Builder

Dzięki Rule Builder jesteś w stanie bez pomocy programistów określić reguły dotyczące metod płatności, promocji dla klientów indywidualnych i odbiorców, kosztów wysyłki, grup użytkowników i nie tylko.

Optymalizacja pod SEO

Organiczne wyniki wyszukiwania dla większości sklepów WWW są źródłem największego ruchu. Dlatego ważne jest, aby oprogramowanie witryny było zoptymalizowane pod wymagania algorytmu Google, wyszukiwarki, która ma w Polsce ponad 95 proc. udziału w rynku. Jakie możliwości daje Shopware pod tym względem? Otóż możesz łatwo dodać dane strukturalne, wdrożyć nawigację okruszkową, meta tagi czy też linki kanoniczne. Dodatkowo dzięki rozszerzeniom, wprowadzisz inne rozwiązania, co sprawi, że witryna będzie jeszcze lepiej dostosowana do wymagań algorytmu Google.

Shopware Plugin Manager

Sklep Shopware jest rozbudowany, ale to nie oznacza, że w oprogramowaniu tym znajdziesz wszystkie niezbędne funkcje. Wszelkie braki uzupełnisz za pomocą Shopware Plugin Manager, czyli rozwiązania, dzięki któremu możesz łatwo wyszukiwać, instalować, dodawać i usuwać wtyczki. Są one płatne i bezpłatne, natomiast łączy je to, że możesz za ich pomocą zwiększyć możliwości swojego sklepu.

Kobieta przygotowująca zamówienie e-commerce

źródło: materiały Partnera

Łatwe zarządzanie produktami

Jeśli miałeś okazję testować różne oprogramowania sklepów, to być może zauważyłeś, że ich obsługa może być bardziej lub mniej skomplikowana. Korzystanie z niektórych propozycji jest łatwe, natomiast w przypadku innych nawet proste kroki mogą być skomplikowane. Platforma Shopware to intuicyjny system zarządzania produktami. Możliwe jest tworzenie nieskończonej liczby wariacji – artykułów o różnej wadze, kolorze, rozmiarze czy wzorze. Za pomocą kryteriów filtrowania możesz również tworzyć dynamiczne katalogi.

Decydując się na Shopware, masz do wyboru jedną z trzech wersji platformy, mianowicie Community, Professional i Enterprise Edition. Pierwsza z nich jest bezpłatna i nie zapewnia wsparcia producenta. Dwie kolejne są już bardziej rozbudowane i korzystając z nich, masz zagwarantowany support specjalistów.

Chcesz zbudować sklep oparty na Shopware? Skontaktuj się zatem z firmą Smartbees, opisz swoje oczekiwania i obserwuj, jak rozwijany jest Twój projekt. Wykorzystaj potencjał tego oprogramowania przy wsparciu ekspertów!

Artykuł Partnera


Bądź na bieżąco!
Zapisz się na nasz bezpłatny newsletter.