Ręka zamiast ekranu dotykowego? Oto Lumiwatch

źródło: gizmodo.com

Nowe technologie ponownie zaskakują! Czy już niebawem ograniczymy sprzęty do minimum, a wszystkimi urządzenia będziemy sterować przy użyciu gestów? Coś, co jeszcze kilka lat temu było marzeniem – zaczyna być codziennością.

To nie Matrix, ani film fantastyczny. Od niedawna możemy posługiwać się narzędziem, o którym nie tak dawno mogliśmy tylko marzyć. Co to takiego? Jak wygląda i dlaczego jest takie ciekawe?

Zegarek czy nowa forma touchpada?

Na rynek został wprowadzony zegarek, “Lumiwatch”, który za pomocą mini projektora wyświetla 40 centymetrowy kwadrat na Twojej ręce.

Co więcej, za pomocą wyświetlanych treści jesteś w stanie wejść w interakcję z innymi urządzeniami. Wszystko wyświetlane jest w obrazie 2D i jest sterowane za pomocą palców.

źródło: mashable.com

Wciąż trwają prace nad ulepszeniem urządzenia, aby był to co najmniej obraz 3D i była funkcja obsługi głosowej.

Specyfikacja techniczna gadżetu

Na ten moment ten innowacyjny zegarek jest uznawany za technologię przyszłości, w którą zdecydowanie warto inwestować. Nowy rodzaj smartwatcha zachwyci nawet najbardziej wybrednego gadżeciarza.

źródło: chrisharrison.net

Znajdują się w nim trzy lasery imitujące obraz, ale również czterordzeniowy procesor Qualcomm 1.2 GHz, 768 MB pamięci RAM, 4GB przestrzeni na dane, a także bateria 740 mAh.

źródło: chrisharrison.net

W celu posiadania takiego gadżetu, potrzebujesz system Android 5.1, a także około 600 dolarów. Póki co jednak, nie jest on udostępniany na masową sprzedaż.

Przyszłość w rękach technologii?

Wszystko wskazuje na to, że już niebawem wiele fizycznych urządzeń będzie zastąpiona poprzez projektory i hologramy. Komputery w dużej mierze zastąpią okulary VR, a małe urządzenia typu: myszki, touchpada, itd. zastąpi wiązka światła.

Co ciekawe, takie słowa nie określają odległej przyszłości, ponieważ fani nowych technologii wciąż pracują nad najróżniejszymi ulepszeniami. Tego, czy kiedyś nasz świat będzie przypominał bardziej Matrixa niż realne życie – nie wiemy. Warto jednak zwrócić na nie szczególną uwagę, aby umieć odnaleźć się w przyszłości.


Reklama

Niech Cię widzą w sieci! - Grzegorz Miłkowski

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na nasz bezpłatny newsletter.