Aplikacja Air France pomoże Ci pokonać jetlag

źródło: unsplash.com

Jetlag, czyli zespół nagłej zmiany strefy czasowej to problem, z którym muszą zmagać się podróżujący w odległe miejsca. Air France-KLM postanowiło pomóc w walce z nim i stworzyło specjalną aplikację.

Francuskie linie lotnicze udostępniły aplikację Jetlag Social Club w ramach programu lojalnościowego KLM – Flying Blue. Ma ona za zadanie pomóc podróżującym, mierzącym się z tym nieprzyjemnym syndromem. We współpracy z firmą Isobar opracowano aplikację, która jest pierwszym tego typu przewodnikiem miejskim linii lotniczych.

Sposób na jetlag

Aplikacja, skupiona wokół syndromu jetlag, oferuje nam spersonalizowane wrażenia i atrakcje, dopasowane do naszego zegara biologicznego. W oparciu o miasto odlotu i przylotu, aplikacja oblicza czas jetlagu i oferuje wybór działań pasujących do nasze nastroju. Uwzględnia to, czy jesteśmy zmęczeni, aktywni czy obudzeni.

źródło: play.google.com

Informacje są przesyłane do podróżnych w czasie rzeczywistym, w zależności od trzech kryteriów – geolokalizacji, godzin otwarcia danego miejsca oraz wspomnianego już nastroju. 

źródło: play.google.com

Dzięki temu rozwiązaniu możemy sensownie zagospodarować czas reakcji naszego organizmu na zmianę strefy – zarówno w dzień, jak i w nocy. Pomoże nam także uzyskać więcej informacji o miejscu, które chcielibyśmy odwiedzić oraz wskazówki, jak się do niego dostać.

źródło: play.google.com

Obecnie aplikacja jest dostępna wyłącznie dla odwiedzających Tokio w języku angielskim i francuskim. Proponuje im aż 130 różnych atrakcji, począwszy od jedzenia, zakupy, kulturę i inne, starannie dobrane atrakcje, aby skorzystać z wizyty w mieście o każdej porze dnia czy nocy. Kolejne miejsca, w których z niej skorzystamy mają pojawić się jeszcze w tym roku. 

Dostępność aplikacji

Jetlag Social Club jest dostępne wyłącznie w Google Play. Na chwilę obecną nie zainstalują go więc posiadacze urządzeń marki Apple.

Pobierz na Android


Reklama

Niech Cię widzą w sieci! - Grzegorz Miłkowski

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na nasz bezpłatny newsletter.