Profesjonalny outsourcing IT – na czym polega?

źródło: materiały partnera

Artykuł partnera

Bez dwóch zdań, outsourcing IT to rozwiązanie cieszące się coraz większym zainteresowaniem małych i średnich firm. Korzystając z usług zewnętrznego partnera, możesz zapomnieć o trudnym w utrzymaniu zespole informatycznym i skupić swoją uwagę na innych obszarach funkcjonowania Twojego przedsiębiorstwa.

Obsługa informatyczna firm w ramach outsourcingu ma wiele twarzy. W zależności od potrzeb możesz zdecydować się na określony pakiet usług, które ułatwią Tobie i Twoim pracownikom osiąganie wyznaczonych celów.

Firmy z miasta Warszawa działające w obszarze outsourcingu IT oferują Klientom wiele udogodnień. Godni polecenia partnerzy potrafią zapewnić stałe koszty obsługi, szybką reakcję w przypadku usterki oraz wsparcie indywidualnego opiekuna.

Idealnie dopasowany outsourcing IT

O profesjonalnym outsourcingu IT możemy mówić wtedy, kiedy jest on „skrojony” na miarę potrzeb naszej firmy. Chcąc spełniać zróżnicowane oczekiwania odbiorców, warszawscy partnerzy oferują współpracę obejmującą 4 etapy:

  • Konsultację, na której specjaliści poznają potrzeby firmy, a następnie proponują usługi oraz działania o idealnie dopasowanym charakterze.
  • Audyt IT identyfikujący wszelkie luki w funkcjonowaniu środowiska IT
  • Pomoc doraźną dla Klientów, którzy chcą korzystać z profesjonalnego wsparcia wyłącznie wówczas kiedy jest ono potrzebne
  • Kompleksowy outsourcing IT obejmujący usługi zawarte w umowie

Sprawdzeni partnerzy z miasta Warszawa stawiają obecnie na partnerski model współpracy. Wiele firm decyduje się na outsourcing IT na zasadach B2B i bardzo chwali sobie ten rodzaj umowy. Ponadto, wiele  warszawskich firm obsługuje Klientów w ramach ustalonego w umowie SLA. Oznacza to, że każda usługa bądź interwencja jest realizowana zgodnie z ustalonym terminem.

Dlaczego warto postawić na outsourcing IT?

Niewątpliwym atutem tego rozwiązania jest wygoda i komfort. Podczas gdy my dopinamy szczegóły kolejnych umów z Klientami oraz realizujemy cele strategiczne firmy, nasza infrastruktura IT jest zabezpieczona przez doświadczonych specjalistów. Ponadto, to my decydujemy o zakresie współpracy w ramach outsourcingu IT.

Niezależnie od tego czy chcemy zachować kontrolę nad pewnymi obszarami środowiska informatycznego czy posiadamy ograniczenia budżetowe, obsługa informatyczna firm może zostać dopasowana do naszych potrzeb.

Aby infrastruktura IT danej organizacji funkcjonowała bez zarzutu, należy systematycznie jej doglądać i wprowadzać usprawnienia. Decydując się na outsourcing IT możemy zrzucić ze swoich barków obowiązki związane z szeroko pojętą organizacją środowiska informatycznego. Zarządzanie zespołem IT czy też organizowane szkoleń wiążę się z kosztami, których unikniemy jeśli postawimy na obsługę outsourcingową.

Posiadając umowę outsourcingową jesteśmy w stanie minimalizować ryzyko awarii, a w razie pojawienia się problemu uzyskać błyskawiczne wsparcie. Dostępność doświadczonych specjalistów IT pozwala uniknąć nieprzewidzianych przestojów w pracy, zachować pożądaną produktywność przedsiębiorstwa oraz utrzymać pozytywne relacje z Klientami.

Zakres działań firm oferujących outsourcing IT

Indywidualne podejście do Klienta oraz wysoka elastyczność działań decydują o tym, że usługi warszawskich firm ousourcingowych są doceniane przez coraz szersze grono przedsiębiorców. Rzetelny partner da nam pewność, że działania z zakresu IT są realizowane przez komplementarny zespół informatyków oraz sródłpecjalistów, których wiedza i doświadczenie pozwalają na sprawną obsługę rozmaitych urządzeń i programów wchodzących w skład naszej infrastruktury IT. W ramach outsourcingu IT możesz skorzystać m.in. z obsługi sprzętowej i programowej, administracji sieci, zabezpieczenia danych oraz konsultingu IT.

Obecnie, wielu przedsiębiorców decyduje się na obsługę informatyczną firm w zakresie pracy zdalnej. Taką opcję oferuje m.in. firma NetSupport, która uruchomiła HelpDesk pozwalający na sprawne usuwanie usterek zgłaszanych przez pracowników, organizację środowiska pracy w chmurze, stosowne zabezpieczenie danych oraz zdalny monitoring sprzętu oraz oprogramowania.

Sprawdź, jakie jeszcze korzyści może zapewnić Ci obsługa informatyczna firm i przekonaj się, że jest to rozwiązanie odpowiadające wymaganiom Twojej organizacji.

Artykuł partnera


Bądź na bieżąco!
Zapisz się na nasz bezpłatny newsletter.