5 aplikacji liczących kroki

mierzenie kroków schody

źródło: unsplash.com

Lato to idealny czas na spacery i piesze wędrówki. Aktywności te można skutecznie monitorować, a nawet połączyć z grywalizacją. Oto kilka aplikacji, które będą w tym przydatne.

Zasadność wykonywania akurat 10 tysięcy kroków dziennie może budzić wątpliwości, ale samo liczenie kroków zdecydowanie nie! Koniec końców chodzenie to najbardziej naturalna forma ruchu dla człowieka. Dlatego jest to aktywność dla każdego bez względu na wiek, wagę, płeć czy kondycję.

Dążenie do określonej ilości kroków dziennie może pomóc utrzymać doskonałe samopoczucie, zapewni wsparcie dla układu krążeniowo-oddechowego i układu ruchu, a także pozwoli zadbać o zgrabną sylwetkę. Zatem możemy dołączyć do popularnego wyzwania 10 tysięcy kroków albo wyznaczyć własne mniejsze lub większe cele, dopasowane do indywidualnych potrzeb i możliwości. Jak zweryfikować ich wykonanie?

Z pomocą krokomierza, zegarka lub opaski sportowej lub innego gadżetu. Ale zanim pobiegniesz do sklepu wypróbuj aplikacje liczące kroki, które możesz zainstalować na swoim telefonie. Z powodzeniem zastąpią one wiele popularnych rozwiązań.

Krokomierz – Pedometer – Licznik Kroków

aplikacja do mierzenia kroków

źródło: apps.apple.com

Krokomierz – Pedometer – Licznik Kroków to rozwiązanie dla tych, którzy poszukują prostego w obsłudze krokomierza, pozbawionego zbędnych funkcji. Aplikacja liczy kroki oraz informuje o liczbie spalonych w ciągu dnia kalorii. Dzienne, tygodniowe i miesięczne podsumowania pozwalają śledzić swoje postępy.

Pobierz na iOS

Pobierz na Android

Krokomierz StepsApp

Krokomierz StepApps

źródło: apps.apple.com

Krokomierz StepsApp jest bardziej rozbudowany niż poprzednik. Oprócz kroków i kalorii aplikacja zlicza pokonane piętra, analizuje pokonane odległości i czas. Z pomocą tej aplikacji można ustawiać własne cele, śledzić postępy, a także udostępniać wyniki w mediach społecznościowych. Użytkownicy mają też do wyboru widżety, tryb jasny i ciemny, różne style graficzne, więc można dopasować wygląd aplikacji do indywidualnych upodobań. StepsApp można też zintegrować z Google Fit lub Apple Health.

Pobierz na iOS

Pobierz na Android

Krokomierz – Bezpłatny Licznik Kroków i Kalorii

aplikacja do mierzenia kroków

źródło: apps.apple.com

Aplikację Krokomierz – Bezpłatny Licznik Kroków i Kalorii charakteryzuje bardzo ładny design. Kolorowe motywy i atrakcyjne wykresy uprzyjemniają korzystanie z aplikacji i śledzenie postępów. Co ciekawe, ideą twórców tej aplikacji było maksymalne ograniczenie zużycia baterii, dlatego nie trzeba się martwić nadmiernym zużyciem energii w urządzeniu mobilnym podczas działania aplikacji. Aplikacja ta wyróżnia się też dużą dokładnością, ponieważ umożliwia dostosowanie czułości krokomierza, aby  pomiar był jak najbardziej precyzyjny.

Pobierz na iOS

Pobierz na Android

Krokomierz – kroki, kalorie, trening i waga

aplikacja do mierzenia kroków

źródło: apps.apple.com

Aplikację Krokomierz – kroki, kalorie, trening i waga możemy polecić tym, którzy planują dzięki aktywności fizycznej zgubić zbędne kilogramy. Aplikacja poza liczeniem kalorii i kroków umożliwia również śledzenie wagi i BMI. Dzięki temu można sprawdzić, czy podejmowana aktywność przynosi oczekiwane rezultaty. To jednak nie wszystko. Apka pozwala na łączenie się w grupy z przyjaciółmi, aby porównywać wyniki, motywować się do wysiłku, rywalizować i wspólnie kształtować zdrowe nawyki. Aplikacja spodoba się też tym, którzy biegają, spacerują i jeżdżą na rowerze, ponieważ GPS rejestruje przebyte trasy.

Pobierz na iOS

Pobierz na Android

Krokomierz EasyFit

aplikacja do mierzenia kroków

źródło: play.google.com

Licznik kroków EasyFit to aplikacja, która sprawia, że chodzenie staje się zabawą. Ciekawe wyzwania, odznaki motywacyjne i kolorowe wykresy zachęcają do podjęcia aktywności. Co jeszcze zapewnia aplikacja? Zintegrowany tracker wody, licznik spalonych kalorii oraz niskie zużycie energii.

Pobierz na Android

Korzystanie z aplikacji liczących kroki pozwala utrzymać motywację do prowadzenia zdrowego trybu życia i ułatwia nabycie dobrych nawyków. Dlatego warto zainstalować wybraną aplikację i ruszać w drogę!


Bądź na bieżąco!
Zapisz się na nasz bezpłatny newsletter.