Poczta Google będzie odpisywać za nas na maile? Najwyraźniej.

fot. © bloomua - Fotolia.com

Google właśnie zaproponował kolejną, ułatwiającą nam życie usługę. Tym razem chodzi o maile, a właściwie o przygotowane szablony odpowiedzi na nie. 

Usługa Inbox, wprowadzona przez Google w zeszłym roku, zostanie wzbogacona o funkcję, która dla niektórych wyda się naprawdę interesująca.

Smart Reply, bo o nim mowa, to mechanizm pozwalający użytkownikowi na szybką odpowiedź mailową. Dosłownie, bo funkcja polegać będzie na liście trzech przygotowanych wiadomości, z których użytkownik może wybrać jedną i automatycznie ją wysłać.

fot. gmailblog.blogspot.com

Jeśli wydaje Wam się, że nie jest to dobry pomysł, bo wszystkie odpowiedzi będą wyglądały tak samo i po jakimś czasie każdy będzie się orientował czy dana osoba odpisała mu “z automatu”, to jesteście w błędzie, bo i o tym firma pomyślała. Google zapewnia, że szablony nie będą się powtarzały, a dzięki odpowiednim algorytmom, analizującym wiadomość, system stworzy niebanalne treści. W efekcie będziemy mogli odpowiedzieć na dużą ilość maili niewymagających od nas dłuższej wypowiedzi.

fot. gmailblog.blogspot.com

Póki co, system obsługiwać będzie wiadomości w języku angielskim, a sama funkcja będzie dostępna już w nadchodzącym tygodniu.


Reklama

Niech Cię widzą w sieci! - Grzegorz Miłkowski

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na nasz bezpłatny newsletter.