Najnowsze iPhone’y rozczarowują brakiem wsparcia dla Gigabit LTE

fot. apple.com

fot. apple.com

Przeprowadzone dotąd testy wykazały, że iPhone X jest obecnie najwydajniejszym smartfonem na rynku. Posiada wiele atutów, jednakże dopatrzono się wady, która może rozczarować wielu użytkowników.

Wprowadzona przez T-Mobile technologia rozszerzonej sieci LTE można znacznie usprawnić przesył danych. Okazuje się jednak, że użytkownicy najnowszych produktów Apple nie będą mogli z niej skorzystać, gdyż urządzenia nie mają wsparcia dla pasma 600MHz, które jest niezbędne dla szybkiego przesyłu danych. Uruchomiono je dotąd m.in. w Wyoming, w stanie Oregon, na wybrzeżu Karoliny Północnej, w Centralnej Pensylwanii, Wirginii Środkowej i Wschodnim Waszyngtonie. Obecnie tylko jeden smartfon obsługuje taką częstotliwość, jednakże biorąc pod uwagę innowacyjność oraz cenę iPhone’a X, można było oczekiwać, że będzie w tym przypadku także będzie to możliwe.

Przewiduje się, że w 2020 roku Gigabit LTE będzie dostępna na całym świecie, jednakże jak czytamy na AppleInsider, T-Mobile potwierdziło, że telefony Samsunga oraz LG będą obsługiwały technologię do końca tego roku. Oznacza to więc, że Apple pozostanie za nimi w tyle.

Firma współpracuje z Intelem, który zadebiutował z nowym modemem XMM 7650, jednakże zbyt późno, aby móc wykorzystać go w iPhone 8. Modem będzie niedostępny do 2018 roku, a więc możemy spodziewać się jego wykorzystania dopiero przy smartfonie kolejnej generacji. Z kolei urządzenia posiadające Qualcomm Snapdragon 835, takie jak Samsung Galaxy S8, S8+, LG V30, Sony Experia Z1 czy Samsung Note 8 wkrótce będą mogły wykorzystywać jeszcze szybszy przesył danych.

Historia lubi się powtarzać

Podobna sytuacja miała miejsce w 2007 roku, gdy niektóre urządzenia posiadałyby już 3G, a zaprezentowany przez Apple telefon tylko 2G. Także w przypadku LTE Apple było to spóźnione o 18 miesięcy. Być może w stosunku do innych nowości i możliwości smartfonów deficyt ten nie ma wielkiego znaczenia, jednak bez wątpienia mógł on zaskoczyć użytkowników wyczekujących najnowszego „dziecka” Apple’a.

szkolenie content marketing B2B Kraków

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na nasz bezpłatny newsletter.