5 aplikacji, których używałby Barney Stinson

fot. Neil Patrick Harris / Wikipedia

fot. Neil Patrick Harris / Wikipedia

Barney Stinson, kluczowa postać kultowego serialu „Jak poznałem Waszą matkę”. Jego główne pasje to kobiety, whisky i garnitury. Zastanawialiście się kiedyś, jakie aplikacje znalazłyby się w jego telefonie?

1. „Five App”

itunes.apple.com

Aplikacja „Five App” www.itunes.apple.com

Do mężczyzny pracującego w korporacji i ubranego w elegancki garnitur nie pasuje ciągłe przybijanie piątek z najbliższymi kolegami. Cóż, Barney tak jednak robił – i robił to ciągle przez całe 9 sezonów. Na YouTubie można znaleźć kilkuminutowe filmiki, które są miksem wszystkich legendarnych przybitych przez niego piątek. Ponieważ mamy tylko dwie ręce – prawą i lewą – zatem przez wszystkie 209 odcinków mogliśmy oszaleć od ciągłego przybijania, klepania i klaskania. Na bazie tych „klepnięć” powstały najbardziej rozmaite odmiany piątek. Tak, przybicie piątki wcale nie musi ograniczać się do dwóch dłoni. Zatem kiedy ją przybijemy z telefonem – mamy „Phone Five”. Kiedy zrobimy to po cichu, aby nikt nie zauważył, wówczas jest to „Low Five”. Kto Barneyowi zabroni pogratulować samemu sobie? Nikt, dlatego też powstało „Self Five”. Zatem „ręczna piątka” zawiera w sobie wszystko to, co najlepsze – Barneya, jego przyjaciół, a także zadowolenie z odniesionego sukcesu. Aplikacją, która na pewno znalazłaby się w telefonie Stinsona, jest „Five App”. Pozwala ona komunikować się z przyjaciółmi właśnie za pomocą dłoni. Umożliwia stworzenie swojej paczki przyjaciół i porozumiewanie się z nimi właśnie poprzez proste symbole. Wyobraźmy sobie sytuację, że Ted pyta Barneya, czy idą na piwo, a ten odpowiada mu przybiciem piątki. Teraz do repertuaru piątek Stinsona możemy dołożyć nową – „App Five”.

2. „Tinder” dla Casanowy jest obowiązkowy

itunes.apple.com

Aplikacja „Tinder” www.itunes.apple.com

Znalazłem ją w necie. Jestem zmęczony tymi barami, kobietami na jedną noc. Szukam bratniej duszy, kogoś, kogo będę mógł kochać i przytulać… Albo… tak jest napisane na moim profilu! Może i szewc bez butów chodzi, ale Barney Stinson na pewno byłby idealnym użytkownikiem „Tindera”. To obowiązkowa aplikacja dla współczesnego Casanovy. Zmienianie, zmienianie, ciągłe zmienianie dziewczyn. Przekonała Cię do joggingu? Musisz naprawdę chcieć się z nią przespać. To jeden z najbardziej popularnych cytatów faceta, który zawstydza wszystkich singli. Skoro Barney nie jest fanem biegania, to tym bardziej musi być użytkownikiem miłosnej aplikacji, która szybko i bez wysiłku dobierze mu jego potencjalną kandydatkę. Aplikacja „Tinder” polega na sparowaniu dwóch zainteresowanych sobą osób. Barney po znalezieniu ciekawej duszyczki kliknąłby na zielony przycisk i czekałby na jej reakcję. Kiedy i ona byłaby zainteresowana, zostaliby „sparowani”. Wówczas „Tinder” przyczyniłby się do powiększenia i tak długiej już listy Barney z Norą Zinman, Meg, Honey, Number 31, Abby, Karina czy Claire. Może i komuś innemu wystarczyłaby jedna aplikacja, ale nie Barneyowi. Zapewne miałby on w swoim telefonie zainstalowane dodatkowo „Badoo”, „Mamba” i „Date-me”.

3. Elegancik

itunes.apple.com

Aplikacja „Suit. Match Suits, Ties and Shirts” www.itunes.apple.com

Barney jest fanem drogich garniturów. Plotka głosi, że Stinson tylko 12 razy pojawił się w serialu, nie będąc ubranym w garnitur. Co więcej, jest on zdrowo zakręcony na ich punkcie. Nosi je codziennie, niezależnie od okazji, a „Suit up!” jest jego kolejnym słynnym powiedzonkiem. Zaraz obok „Have five”, „Awesome” oraz „Legendary”. Barney nie zawsze był wielbicielem elegancji. Dla fanów serialu to oczywiste, dlaczego nosił garnitury. Natomiast laikom podpowiem, że odpowiedzi powinni szukać w pierwszym odcinku serialu. Barney jest zawsze w garniturze, ma własne powiedzonko, a gdyby tego było mało, Barney zaśpiewał piosenkę pod tytułem „Nothing suits me like a suit”. Nie wiem, czy wśród czytelników znajdą się fani garniturów na taką skalę, ale Barney w swoim telefonie na pewno miałby zainstalowaną też aplikację „Suit. Match Suits, Ties and Shirts”. Pozwala ona dopasować garnitur i sprawdzić, w którym fasonie i kolorze będziemy wyglądać najlepiej.

4. „The Playbook App”

itunes.apple.com

Aplikacja „The Playbook” www.itunes.apple.com

Barney Stinson wiedział, jak skutecznie podrywać dziewczyny. Na szczęście podzielił się swoją wiedzą z innymi, spisując zasady i swoje cenne rady w jednej drogocennej księdze. Jest on autorem lektury z zasadami podrywu: „The Playbook”. Na okładce możemy zobaczyć hasło: „Suit up. Score chicks. Be awesome”. Ach… Barneyu, to cały Ty. Zatem jeśli on jest jej autorem, to na pewno znalazłaby się ona w jego telefonie. Proste! Gdyby Barney w serialu miał swoją cenną książkę w tym urządzeniu, wówczas w 8. sezonie Jeanette nie znalazłaby książki w jego mieszkaniu. Po włączeniu aplikacja prosi o wybranie poziomu, na jaki oceniamy nasze zdolności podrywu. Do wyboru mamy sposoby podrywu dla początkujących, dla amatorów (cokolwiek to oznacza), dla zaawansowanych oraz dla „weekendowych wojowników”. Droga dziewczyno, jeśli masz duszę Barneya zamkniętą w ciele kobiety, nie martw się – aplikacja zawiera również dla Ciebie drogocenne wskazówki.

5. Magiczne sztuczki

itunes.apple.com

Aplikacja „Magic Trick” www.itunes.apple.com

Barney Stinson niewątpliwie w czarodziejski sposób podrywa kobiety, ale nie tylko. Jest też fanem magicznych sztuczek zarówno w serialu, jak i w prywatnym życiu. Aktor grający Barneya jest świetnym magikiem i prezesem stowarzyszenia Magic Castle z Los Angeles. Każdy szanujący się magik powinien mieć chociaż jedną aplikację, która pozwoli mu wykonać jego popisowy pokaz, kiedy akurat nie ma przy sobie swojej talii kart. Z pomocą przychodzi aplikacja „Magic Trick”.

To tylko niektóre aplikacje, które na swoim telefonie miałby Barney Stinson. Jego serialowa postać jest bardzo złożona i możemy się założyć, że jego telefon byłby po brzegi wypełniony samymi  „awesome” i „legendary” aplikacjami. Zatem „challenge accepted”, aby zmienić swój telefon w telefon Barneya Stinsona? A może nie ograniczajmy się tylko do zmiany zawartości tego urządzenia? Co Ty na to, aby zmienić całe swoje życie? Drogie garnitury, kobiety i whisky. Aby zostać gwiazdą scenariusza, który napisało życie Neila Patricka Harrisa, weź udział w konkursie, w którym do wygrania jest „Autobiografia, w której decydujesz Ty”.

W książce Harris dzieli się pikantnymi anegdotami ze swoich pierwszych dni w LA, tajemnicami zza kulis serialu oraz opisuje swoje rodzinne życie z Davidem, Harper i Gideonem. Ponadto umieszcza w niej mnóstwo żenujących zdjęć z dzieciństwa i magiczne sztuczki. Książka to rewolucyjny, iście joyce’owski interaktywny eksperyment napisany w lekkim, przystępnym stylu, w którym aktor, celebryta pozwala czytelnikowi kierować własnym życiem.

Wygraj autobiografię Neila Patricka Harrisa, czyli legendarnego Barney’a Stinsona

Zadanie konkursowe:

Harris_Book_02Podaj aplikację, którą z pewnością zainstalowałby na swoim telefonie Barney Stinson. Liczy się oryginalność. Wygrają dwie osoby, których odpowiedzi spodobają nam się najbardziej. Swoje propozycje przesyłajcie na adres redakcja@mobileclick.pl w tytule maila wpisując „Barney Stinson”.

Udział w konkursie jest jednoznaczny z akceptacją regulaminu.


Bądź na bieżąco!
Zapisz się na nasz bezpłatny newsletter.