Komunikator WhatsApp wprowadził pełne szyfrowanie treści

www.pixabay.com/ autor antonbe

Popularny, internetowy komunikator – WhatsApp, który posiada blisko miliard użytkowników na całym świecie ogłosił, że wprowadza pełne szyfrowanie treści – tekstu, zdjęć, filmów oraz rozmów. 

Spór pomiędzy FBI, a firmą Apple rozpętał dyskusję na temat bezpieczeństwa. Z tego powodu przygotowaliśmy 5 aplikacji, które zadbają o bezpieczeństwo Twoich danych. Ale jak się okazuje nie trzeba daleko szukać aby znaleźć program, który szyfruje poufne treści. Wczoraj komunikator WhatsApp, z którego korzysta blisko miliard osób na całym świecie, ogłosił, że wprowadza pełne szyfrowanie treści. Czy jesteśmy świadkami nowego trendu?

An important milestone for the WhatsApp community. Now all your conversations and calls are encrypted to keep you and your information safe when you use the latest version.

Opublikowany przez Mark Zuckerberg na 5 kwietnia 2016

Marc Zuckerber na swoim profilu ogłosił, że aplikacja WhatsApp, której firmą – matką jest Facebook, będzie szyfrować teksty, zdjęcia, materiały wideo oraz rozmowy w taki sposób, żeby nikt nie miał możliwości ich przechwycenia. Zasada jest prosta: jedyną osobą, która może przeczytać wiadomość jest jej nadawca oraz odbiorca i nikt więcej – żaden haker, cyberprzestępca ani nawet twórcy komunikatora. Taki ruch ma zapewnić prywatność użytkowników programu i zwiększyć ich poczucie bezpieczeństwa. Również dzięki temu komunikacja wejdzie na wyższy poziom, niczym rozmowa twarzą twarz.

http://www.bbc.com/

http://www.bbc.com/

Co oznacza to w praktyce? Że organy ściganie nie będą mogły uzyskać dostępu do treści w konwersacji, która odbyła się na WhatsAppie. Trzeba przypomnieć, że Facebook poparł stanowisko Apple w sporze firmy z FBI. Co ciekawe osoba odpowiedzialna za ten projekt Jan Koum, który na swoim profilu ogłosił, że pełne szyfrowanie jest owocem dwuletniej pracy.

We’ve been working for the past two years to give people better security over their conversations on WhatsApp. I’m proud…

Opublikowany przez Jan Koum na 5 kwietnia 2016

Portal BBC przytoczył słowa Amnesty International. Organizacja decyzję, która podjął WhatsApp w sprawie szyfrowania treści nazwała „ogromnym zwycięstwem” prywatności i wolności słowa.


Bądź na bieżąco!
Zapisz się na nasz bezpłatny newsletter.