Karty eSIM dostępne w Orange

źródło: shutterstock.com

Posiadaczy najnowszych modeli iPhone’a ucieszy fakt, że wraz z dniem dzisiejszym w ofercie Orange pojawiły się karty eSIM. Można je zamawiać w salonach Orange, przez infolinię oraz w serwisie Mój Orange.

Czym są karty eSIM i kto może ich używać?

Karty eSIM to elektroniczne wersje wykorzystywanych do tej pory klasycznych kart SIM. Z oferty Orange w tym zakresie skorzystać mogą klienci indywidualni, biznesowi oraz osoby korzystające z usług w modelu prepaid – zarówno przy zawieraniu nowej umowy, jak i przedłużaniu dotychczasowej. W tej chwili powyższe warunki dotyczą wyłącznie sieci Orange. Karty eSIM w Nju Mobile pojawią się w późniejszym okresie.

Koszt wymiany karty SIM na kartę eSIM ma być w promocyjnym okresie darmowy – standardowy koszt wymiany ma wynosić 25 zł. Sieć zastrzega również możliwość do 5 bezpłatnych zmian eSIM w każdym miesiącu (lub okresie rozliczeniowym).

Jak zainstalować kartę eSIM w iPhone?

W swojej ofercie Orange deklaruje, że karty eSIM będą działać na urządzeniach marki Apple: iPhone XS, iPhone XS MAX oraz iPhone XR. Mając jeden z powyższych telefonów, w celu zainstalowania na nim karty eSIM wystarczy zeskanować kod QR dostarczony przez Orange.

Jako, że karty eSIM nie mają fizycznej postaci, możliwe jest posiadanie nawet kilku zainstalowanych na jednym smartfonie. Niestety nie oznacza to, że możemy korzystać ze wszystkich w tym samym czasie. W przypadku kart eSIM aktywna może być tylko jedna karta, jednakże jeśli wsadzimy do urządzenia również kartę fizyczną, możliwe będzie korzystanie z funkcji Dual SIM.


Bądź na bieżąco!
Zapisz się na nasz bezpłatny newsletter.