Google prosi rząd USA o zgodę na eksperymentowanie z Wi-Fi 6GHz

źródło: shutterstock.com

Google nie próżnuje i już podejmuje pierwsze próby eksperymentów z siecią Wi-Fi najnowszej generacji, czyli 6GHz. Jednak najpierw gigant musi uzyskać zgodę rządu USA.

Sieć 6GHz

Ostatnio na temat Google zrobiło się głośno, a to za sprawą próby wprowadzenia w życie planów o wprowadzeniu sieci 6GHz, o której pierwsze doniesienia miały miejsce już jakiś czas temu. Jak czytamy w serwisie , gigant poprosił na początek o możliwość przeprowadzenia eksperymentu w takich stanach jakthenextweb.com Arizonie, Kalifornii, Kolorado, Florydzie, Georgii, Illinois, Iowa, Kansas, Nebrasce, Nevadzie, Nowym Jorku, Karolinie Północnej i Oklahomie. , Oregon, Teksas, Utah i Wirginia. Jednakże Google koncentruje się tylko na jednym, wybranym mieście w każdym stanie. Wyjątkiem ma być Kalifornia, gdzie tych miast ma być aż siedem, a wśród nich znajdzie się Los Angeles i San Francisco.

Internet szybszy niż do tej pory

Szacuje się, że nowe łącze internetowe będzie ponad dwukrotnie szybsze od tego, którym posługujemy się dziś. Jednak sprawa nie wydaje się być tak łatwa, ponieważ samo Google daje sobie na badania czas aż 24 miesięcy. Co nie zmienia faktu, że gigant rozbudził spore nadzieje w fanach najnowszych technologii. Niestety na ten moment, te nadzieje muszą być nieco ugaszone przez czas oczekiwania na pierwsze rezultaty badań Google.


Reklama

Niech Cię widzą w sieci! - Grzegorz Miłkowski

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na nasz bezpłatny newsletter.