DoNotPay opracowało nowe narzędzie do przesyłania haseł na Netflixie

źródło: shutterstock.com

Netflix od jakiegoś czasu walczy z wykorzystywaniem tego samego hasła przez wielu użytkowników. Działania te zostają podejmowane chociażby z powodu rosnących problemów finansowych serwisu. Niestety nie pomaga mu w tym przeglądarka Chrome. Dlaczego?

Nierówna walka Netflixa?

W dzisiejszych czasach człowiek musi zapamiętać wiele haseł. Logujemy się w wielu miejscach na raz i ustawiamy hasła zabezpieczające. Każde inne z obawy przed cyberatakami. W rezultacie często zdarza się tak, że po prostu je zapominamy. Gdy tylko my jesteśmy odpowiedzialni za dane konto, sytuacja nie jest tak skomplikowana, gdyż wystarczy kliknąć opcję “przypomnij hasło”. Natomiast wszystko ulega zmianie, gdy w grę wchodzi dzielenie jednego konta na Netflixie, bynajmniej w pakiecie na kilka osób, tylko na jedną. I chociaż platforma streamingowa do przesyłania filmów i seriali toczy z nimi walkę od jakiegoś czasu, wciąż pojawiają się nowe narzędzia, które tylko ułatwiają takie działania użytkownikom. DoNotPay jest firmą odpowiedzialną za jedno z nich.

DoNotPay i nowe rozszerzenie na przeglądarkę Chrome

DoNotPay, znana ze stworzenia bota do spraw o charakterze prawnym, jak czytamy w serwisie thenextweb.com, uruchomiła teraz specjalne rozszerzenie do przeglądarki Chrome. I nie jest to dobra wiadomość dla Netflixa, gdyż dzięki niemu użytkownicy nie tylko będą mogli swobodnie przesyłać sobie hasła, które odpowiednio będą zabezpieczone systemem szyfrującym chroniącym przed hakerami. Inną kwestią jest również możliwość handlu subskrypcjami, które maja na celu zaoszczędzenie pieniędzy użytkownika.

źródło: thenextweb.com

A w tym celu wystarczy jedynie zainstalować owo rozszerzenie DoNotPay, a następnie zweryfikować swoją tożsamość poprzez SMS. Mamy wówczas kontrolę nad tym, kto korzysta z naszego konta i możemy ewentualnie ograniczyć im dostęp poprzez ich usunięcie.

Co nie zmienia faktu, że te działanie uznawane są jako niezgodne z planami Netflixa. Czy zatem możemy spodziewać się stosowanych działań platformy w tym kierunku? Zapewne tak i jest to już tylko kwestia czasu.


Reklama

Niech Cię widzą w sieci! - Grzegorz Miłkowski

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na nasz bezpłatny newsletter.