Google Meet w aplikacji Gmail na iOS i Androidzie

źródlo: shutterstock.com

Google stara się ułatwić swoim użytkownikom ciężki czas pandemii. Dlatego dba o to, aby każdy mógł się komunikować bez względu na to, czy ma dostęp do komputera.

Google Meet dla użytkowników

Miesiąc temu, gigant postanowiło udostępnić w aplikacji Gmail komunikator wideo – Google Meet. Pozwolił także na pełne korzystanie z tej usługi za darmo. Kilka dni temu, gigant postanowił dać tę możliwość również użytkownikom Androida i iOS. Jak czytamy na blogu Google, wszystko po to, abyśmy mogli jak najszybciej dołączyć do konwersacji bez względu na okoliczności. Jedyne co musimy zrobić to zalogować się w swojej skrzynce odbiorczej i… dołączyć do rozmowy.

źródło: blog.google.com

To nie koniec zmian!

Jednak to nie wszystkie zmiany wprowadzone przez giganta. Jak sam zapowiada, w najbliższych tygodniach pojawi się również karta Meet/Spotkania w aplikacji Gmail. Dzięki niej, będziemy mogli dołączyć za pomocą jednego kliknięcia do spotkań zaplanowanych w Kalendarzu Google.

źródło: blog.google.com

W momencie, gdy zaplanujemy nowe spotkanie, wystarczy, że stukniemy „Nowe spotkanie” i wybierzemy opcję  „Dołącz za pomocą kodu”. Wówczas nasz kalendarz to po prostu zapamięta.

źródło: blog.google.com

Jak te zmiany mogą nam pomóc?

W czasie pandemii, na swojej popularności zyskały komunikatory wideo, w tym, np. Zoom, czy właśnie Meet. To dzięki nim, społeczność mogła komunikować się z bliskimi, zdalnie pracować czy prowadzić zajęcia edukacyjne online. Poza tym, to również wielka szansa dla giganta, aby zyskać nowych użytkowników, np. w aplikacji Gmail. A może się tak stać, gdyż w związku ze zmianami organizacyjnymi mamy znacznie mniej czasu, co również przekłada się na chęć szybszej komunikacji. Taka decyzja Google wydaje się być więc dobra, zwłaszcza biorąc pod uwagę wciąż rosnącą konkurencję na rynku aplikacji do konwersacji wideo.


Bądź na bieżąco!
Zapisz się na nasz bezpłatny newsletter.