Już wkrótce edytujemy i usuniemy wiadomości wysłane na WhatsApp

fot. bank zdjęć pixaby.com

WhatsApp testuje funkcje edycji i usuwania wiadomości, które zostały już wysłane. Oznacza to, że prawdopodobnie już wkrótce wykasujemy lub poprawimy omyłkowo wysłane wiadomości. 

Czy zdarzyło się Wam kiedykolwiek pomylić okna konwersacji i wysłać wiadomość do nieodpowiedniej osoby? Rozwiązanie tego problemu postanowili wprowadzić twórcy aplikacji WhatsaApp. Będący własnością Facebooka komunikator korzysta z połączenia internetowego, dzięki czemu możemy uniknąć opłat za SMSy. Jakiś czas temu na Twitterze pojawiła się informacja o wprowadzeniu do niego nowej funkcji. Na profilu WABetaInfo, gdzie regularnie publikowane są aktualności na temat zmian w WhatsApp na urządzenia iOS i Android, umieszczono screeny na których widoczne są opcje usuwania lub edycji wysłanej wiadomości.

Funkcja ta miałaby działać w sytuacji, gdy odbiorca nie dostał wiadomości lub dostał, ale nie zdążył jeszcze zapoznać się z jej treścią. Może okazać się przydatna w sytuacjach, gdy z jakiegoś powodu nasz komunikat trafi do nieodpowiedniego odbiorcy i zależy nam, by nie został odczytany.

Pojawiła się także informacja na temat wprowadzenia funkcję Live Location Tracking, która pozwala na śledzenie lokalizacji użytkownika. Dzięki niej udostępnimy dane na temat swojego położenia w grupowym chacie i będziemy mogli obserwować swoich znajomych. Co jednak ważne, będzie ona domyślnie wyłączona, a śledzony będzie musiał dokonywać autoryzacji co jedną, dwie lub pięć minut. Nowa opcja na pierwszy rzut oka wydaje się nieco przerażająca, ale w rzeczywistości może pomóc w koordynacji spotkań ze znajomymi czy odnalezieniu punktu zbiórki na festiwalach czy koncertach.

Na chwilę obecną nie ma informacji kiedy funkcje zostaną wprowadzone oficjalnie.


Bądź na bieżąco!
Zapisz się na nasz bezpłatny newsletter.