Uwaga na fałszywą aplikację Prisma! Zainfekowała już 10 000 smartfonów

play.google.com

Niestety z dużą popularnością wiąże się duże ryzyko, a cyberprzestępcy wykorzystują wszelkie chwyty, aby dostać się do telefonów swoich ofiar.

Aplikacja Prisma w bardzo krótkim czasie stała się bardzo znaną aplikacją na całym świecie. Poznał ją cały świat przede wszystkim z dwóch powodów. Pierwszym z nich są jej możliwość. Edytor zdjęć tworzy od nowa zdjęcie, dzięki połączeniu ze sobą dwóch obrazów wyjściowych – naszej fotografii i znanego na świecie malowidła. Wraz ze wzrostem popularności aplikacja została podniesiona kwestia bezpieczeństwa, czyli co się zgadzamy nie czytając nawet regulaminu.

Czytaj więcej: Aplikacja Prisma to zagrożenie dla prywatności! Sprawdź, zanim zainstalujesz

Fałszywa Prisma

Niestety z dużą popularnością wiąże się duże ryzyko, a cyberprzestępcy wykorzystują wszelkie chwyty, aby dostać się do telefonów swoich ofiar. Serwis Tabletowo.pl podał informację, iż fałszywa aplikacja Prisma na Androida zaraziła już 10 000 smartfonów.

Wykorzystano lukę

Cyberprzestępcy wykorzystali fakt, że program na początku został udostępniony tylko na telefony z systemem iOS, a dopiero kilka tygodni później na Androida. Wiele osób poszukiwało frazy „Prisma Android”, aż w końcu trafiło na złośliwą aplikację, która ze sklepu Google Play została pobrana już 10 tysięcy razy.

Złośliwy trojan

Niebezpieczna aplikacja instalowała złośliwego trojana na smartfonach z Androidem, który mógł wykorzystywać metodę phishingu do wyłudzania informacji na temat konta Google użytkownika telefonu, a nawet danych dotyczących kart płatniczych. Jak podał serwis tabletowo administratorzy Sklepu Play usunęli już niebezpieczną aplikację.


Reklama

Niech Cię widzą w sieci! - Grzegorz Miłkowski

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na nasz bezpłatny newsletter.