Z nową aplikacją od Google zwiedzisz Himalaje!

fot. youtube.com

Verne: The Himalayas to nowa aplikacja od Google, która pozwala na obejrzenie Himalajów w towarzystwie Yeti o imieniu Verne. Jak działa i na jakiej technologii jest oparta?

Google to marka, która stara się wychodzić na przeciw użytkownikom, urozmaicać dostarczane im treści i umożliwiać jak najdokładniejsze poznanie świata. Tym razem firma postawiła na aplikację edukacyjną w formie gry, której bohaterem jest Yeti o imieniu Verne. Razem ze śnieżnym potworem możemy wbiec na Mount Everest, polecieć plecakiem odrzutowym nad szczytami gór i jezior, spacerować po wzniesieniach lub zagrać na himalajskich instrumentach. Po drodze możemy także natknąć się na tubylców i poznać faunę Himalajów.

Aplikacja Verne: The Himalayas powstała na bazie Google Maps 3D oraz Unity Game Engine, czyli narzędzia do tworzenia gier m.in w formacie 3D. Platforma Unity pozwala na tworzenie gier na urządzenia z systemami takimi jak Android, iOS, Mac, Windows, Linux. Dzięki niej stworzymy także gry na PS4, Xbox One, Xbox 360, Wii U. Możemy także wykreować aplikacje na urządzenia z technologią VR – Oculus Rift, Steam VR czy Gear VR.

Verne zostało wypuszczone przez Google Creative Lab, które w portfolio ma już takie aplikacje jak Tunnel Vision, Meter, Inside Abbey Road, Landmarker czy Lip Swap. Interaktywna wycieczka z Vern’em to oprócz zabawy duża dawka wiedzy – opowieść głosowa o profilu geograficznym rejonu oraz wyświetlanie różnego typu wizualizacji. W aplikacji znajduję się masa obrazów 3D z całego świata – wieżowce, zabytki i cuda natury w trójwymiarze.

Jest to pierwsza wersja aplikacji, dostępna tylko na urządzenia z systemem operacyjnym Android (minimum Android 4.4). Dotąd aplikację pobrało 257 użytkowników, a średnia ich ocen wynosi 4,8. 210 osób oceniły ją jako bardzo dobrą, 36 jako dobrą, 8 na dostateczną, a tylko 3 osoby uważają ją za słabą. Warto więc przetestować ją na swoim urządzeniu i przekonać się czym tym razem dzieli się z nami Google.

Pobierz na Android 


Bądź na bieżąco!
Zapisz się na nasz bezpłatny newsletter.