Przesłuchiwanie utworów w Messengerze – nowa funkcja od Spotify

fot. bank zdjęć pixabay.com

Spotify udostępnił nową funkcję, dzięki której użytkownicy mają możliwość dzielenia się muzyką ze swoimi znajomymi bezpośrednio z aplikacji Facebook Messenger. Jest to kolejny etap współpracy tych dwóch gigantów.

Jak informuje venturebeat.com nowa funkcja zostanie prawdopodobnie oficjalnie przedstawiona podczas odbywającej się właśnie corocznej konferencji Facebook F8. Współpraca Spotify z Messengerem funkcjonuje już od dłuższego czasu. W zeszłym miesiącu użytkownicy mieli już możliwość udostępniania utworów bezpośrednio w komunikatorze na urządzeniu mobilnym. Dzielenie się ulubioną piosenką było możliwe zarówno z pozycji Spotify jak i Messangera. W konwersacji jednak widoczna była jedynie informacja o wykonawcy, albumie oraz grafika.

Nowa funkcja nie przekierowuje od razu do udostępnionego utworu, ale pozwalana na jego 30 sekundowe odsłuchanie. Cała piosnka, będzie jednak dostępna wyłącznie w Spotify. Aplikacja muzyczna automatycznie zaproponuje rekomendowane playlisty w oparciu np. o gatunek muzyczny. Nowa funkcja, według udostępnionej grafiki ma być aktywna po kliknięciu ikony “+”, która znajduje się po lewej stronie pola tekstowego.

fot. Spotify

fot. Bot Spotyfy w aplikacji Messager

Informacja została zamieszczona na blogu Spotify, ale obecnie nie jest dostępna publicznie. Prawdopodobnie oficjalne zostanie ogłoszona po konferencji Facebook F8.


Bądź na bieżąco!
Zapisz się na nasz bezpłatny newsletter.