Pixel 4 i Pixel 4XL – czym zaskoczyło nas Google na swojej konferencji?

źródło: newsbeezer.com

15 października swoje święto miała firma Google, która zaprezentowała na swoim wydarzeniu nowe urządzenia. Wśród nich znalazł się telefon Google Pixel 4 i Google Pixel 4XL. Jakie funkcje będzie posiadał?

Nowy smartfon od Google’a posiada funkcje, które możemy zobaczyć także w modelach iPhonów. Jednak nie da się ukryć faktu, iż Google Pixel 4 i Google Pixel 4 XL zrobił ogromne wrażenie podczas eventu Made by Google, o którym pisaliśmy w jednym z naszych artykułów. W jakie funkcje został wyposażony smartfon?

Bezpieczeństwo i wygląd

Przede wszystkim nowy Google Pixel 4 będzie wyposazony a najnowszy system operacyjny Android 10, który będzie regularnie aktualizowany. Dodatkowo, model ten będzie nie tylko szybki, ale również bardzo wydajny dzięki 6 GB pamięci RAM, wyświetlaczowi 90 Hz i Pixel Neural Core Pixel 4. Pozwoli to wykorzystać uczenie maszynowe w taki sposób, aby zatroszczyć się o bezpieczeństwo użytkowników. A to nie wszystkie opcje związane z bezpieczeństwem, jakie zaoferowało Google. Smartfon Pixel 4, posiada układ bezpieczeństwa Titan M, który również został opracowany przez giganta. Wszystko po to, aby dane użytkowników nowego modelu były bezpieczne.

Nowoczesny aparat

Aparat nowego telefonu Google Pixel 4 uznawana jest za jedną z największych metamorfoz urządzeń wyposażonych w aparaty. Dlaczego? Gigant postarał się, aby zdjęcia robione nowym aparatem wywoływały niemałe emocje. Dlatego też, posiada on dwa obiektywy, które znajdują się z tyłu urządzenia. Wśród nich jest również teleobiektyw i oprogramowanie Super Res Zoom, które umożliwia robienie ładnych i dobrych jakościowo zdjęć, nawet z dużej odległości. Dzięki temu, istnieje możliwość wykonywania zdjęć nocą oraz uchwycenia w nich drogi mlecznej czy innego układu gwiazd. Zobaczcie sami:

źródło: blog.google.com

To jednak nie wszystko! Telefon Google Pixel 4, podobnie jak wcześniejsze modele, zawiera HDR + (High Dynamic Range) co pomaga stworzyć piękne zdjęcia z unikatowym klimatem. W nowym modelu możemy także odpowiednio zatroszczyć się o ustawienie światła, cieni i zadbać o najmniejsze detale. Pixel 4 ma też live HDR, dzięki czemu od razu będzie wiedział jaki efekt otrzymasz na zdjęciu.

Funkcja Motion Sense

źródło: blog.google.com

Tak, tak! To dobrze znana funkcja użytkownikom iPhone’a. Tym razem, został w nią wyposażony Google Pixel 4. Telefon wykorzystuje miniaturowy czujnik radarowy, który wyczuwa ruch, który odbywa się wokół telefonu. Ułatwia to przełączanie utworów, wyciszanie telefonu oraz przeglądanie zdjęć za pomocą gestu widocznego na powyższej animacji.

Nowe aplikacje

Tak jak pisaliśmy we wcześniejszym artykule, smartfon Google Pixel 4 został wyposażony w inteligentnego asystenta głosowego. Od teraz, potrafi on odpowiedzieć na więcej pytań i zdarzy się to od razu na telefonie i nie są one wysyłane do chmury. Jak czytamy na blogu Google’a, od teraz zajmuje on nie tylko mniej miejsca na ekranie telefonu, ale także dokładniej odpowiada na zadawane pytania. Oznacza to, że pytając o pokazanie zdjęcia, możemy skonkretyzować które mamy na myśli, a następnie poprosić, aby zostało wysłane do naszego znajomego.

Smartfon potrafi również odróżnić głos człowieka, od innych dźwięków. Wszystko za sprawą aplikacji Pixel 4 Recorder. Potrafi on dokonać transkrypcji słów mówionych, a dodatkowo w nawiasach pojawią się nazwy innych dźwięków, takie jak: szum wiatru, śpiew ptaków, muzyka czy brawa. Co prawda, na początku asystent jest dostępny jedynie w języku angielskim, ale już niedługo pojawią się również nowe wersje językowe.

źródło: blog.google.com

Google zadbało również o bezpieczeństwo użytkowników i w tym celu stworzyła aplikację Personal Safety, która gdy wykryje bezpieczeństwo lub wypadek , sama wykona telefon pod numer alarmowy. Minus tej sytuacji jest jednak taki, że z opcji tej mogą korzystać jedynie mieszkańcy USA.

Koszt Google Pixel 4 i Google Pixel 4XL

Już dziś można nabyć oba modele w przedsprzedaży. Ich koszt, to kolejno: Google Pixel 4- 799 dolarów, czyli około 3 200 złotych oraz Google Pixel 4XL za 899 dolarów, czyli około 3 600 złotych. Do użytkowników zostaną jednak one wysłane 24 października. Występuje w trzech opcjach kolorystycznych: biały, czarny i pomarańczowy.

Czy ktoś z naszych czytelników skusi się na nowy smartfon od giganta?


Bądź na bieżąco!
Zapisz się na nasz bezpłatny newsletter.