Google Maps oferuje nowe sposoby zgłaszania incydentów na drodze

Na drodze, z roku na rok, zdarza się coraz więcej wypadków. Doskonale wie o tym Google, które 17 października ogłosiło nowe sposoby zgłaszania informacji na temat utrudnień na drodze, jak również samych wypadków. Co uległo zmianie?

Google i odpowiedź na potrzeby kierowców

Google daje możliwość reagowania na zdarzenia drogowe w czasie rzeczywistym. Tym razem pokazuje kierowcom, że nie chce stać się aplikacją pokazującą w jaki sposób dotrzeć do wpisanego przez nich miejsca, ale taką, która pozwoli im dotarzeć do miejsca docelowego szybciej i bezpieczniej niż do tej pory. Dlatego też, zdecydował się oddać możliwość informowania o wypadkach i korkach właśnie samym kierowcom, którzy przecież najlepiej wiedzą z czym będą zmagać się inni, obecni na tej samej trasie.

Co ulegnie zmianie?

Przede wszystkim, Google zrobiło ukłon w kierunku użytkowników systemu operacyjnego iOS. Od teraz, każdy kto posiada iPhone’a, może zgłosić wypadek, spowolnienie ruchu i zmiany w ograniczeniach prędkości bezpośrednio z telefonu. Do tej pory, była ona dostępna jedynie na Androida, jednak cieszyła się tak wielkim powodzeniem, że postanowiono rozszerzyć ją właśnie na innych posiadaczy iOS.

źródło: blog.google.com

To jednak nie koniec zmian! Google postanowiło również wprowadzić nowe rodzaje incydentów, które mogą zgłosić użytkownicy. Od teraz, obok wypadków, możemy także poinformować innych kierowców o: budowie bądź rozbudowie drogi, zamknięciu pasa ruchu, obecności niepożądanych obiektów na drodze (np. śmieci), czy zepsutych pojazdów.

Aby zgłosić takie incydenty, należy dotknąć znak  +, a następnie wybrać opcję Dodaj zgłoszenie. Opcja zostanie uruchomiona już w tym tygodniu zarówno dla użytkowników systemu operacyjnego Android, jak też iOS.


Reklama

Niech Cię widzą w sieci! - Grzegorz Miłkowski

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na nasz bezpłatny newsletter.