Masz dość telefonów od telemarketerów? Oto 5 aplikacji blokujących niechciane połączenia

fot. © lassedesignen- bank zdjęć Fotolia.com

fot. © lassedesignen- bank zdjęć Fotolia.com

Wciąż do wydzwaniają do Ciebie nieznane numery? Czekasz na ważny telefon, a wciąż dzwoni spam? STOP niechcianym połączeniom! Dzięki tym aplikacjom już więcej nie zobaczysz ich na swoim telefonie.

Niechciane połączenia są bardzo denerwujące. Szczególnie, gdy czekamy na ważny telefon lub istotną wiadomość. Jak temu zaradzić? Przedstawiamy kilka aplikacji dzięki którym zablokujemy połączenia od natrętnych telemarketerów.

Truecaller

fot. appstore.com

fot. appstore.com

Truecaller ma ponad 200 milionów użytkowników, którzy tworzą listę spamujących numerów. Za pomocą aplikacji zidentyfikujemy połączenia SPAM. Zobaczymy nazwiska i zdjęcia osób, które dzwonią, nawet jeżeli nie są ich na naszej liście kontaktów. Dowiemy się także, kiedy znajomi mogą rozmawiać przez telefon i łatwiej się z nimi skontaktujemy.

Pobierz na Android

Pobierz na iOS

Calls Blacklist

fot. play.google.com

fot. play.google.com

Aplikacja Calls Blacklist to filtr połączeń i SMSów. Jednym kliknięciem możemy włączyć lub wyłączyć blokadę, a niechciane numery dodawane będą do czarnej listy. Można również zablokować wybrane numery kierunkowe.

Pobierz na Android 

Odebrać telefon?

fot. google.play.com

fot. google.play.com

Odebrać telefon? to darmowa aplikacja która uchroni Cię przed niechcianymi, płatnymi połączeniami przychodzącymi i wychodzącymi, jak i SMSowym spamem. Ocena numeru wyświetla się natychmiast, gdy telefon zaczyna dzwonić, a pod uwagę nie są brane nasze kontakty. Blokowane są połączenia na numery o podwyższonej opłacie (premium), na numery międzynarodowe, z oceną negatywną lub dodanych przez użytkownika.

Pobierz na Android

Mr. Number

fot. appstore.com

fot. appstore.com

Aplikacja Mr. Number ułatwia identyfikację i blokowanie SMSów i telefonów spam zidentyfikujemy dzwoniące do nas numeru, a gdy otrzymamy połączenie od telemarketera znajdującego się na liście zablokowanych, na ekranie ukaże się obwieszczający to komunikat.

Pobierz na iOS

Pobierz na Android

Callblock

fot.appstore.com

fot.appstore.com

Callblock to świeżo stworzona aplikacja, która dopiero pojawi się w AppStore. Zablokuje połączenia od ponad 2 milionów telemarketerów. Użytkownicy sami uzupełnią katalog blokowanych numerów. Po kliknięciu w ekran pod przychodzącym połączeniem pojawi nam się ID dzwoniącego. Do wykorzystania potrzebny będzie system iOS 10, którego premiera odbędzie się 13 września oraz urządzenia – minimum iPhone 5s oraz minimum iPad mini 2. Już wkrótce na iOS

Dzięki zainstalowaniu jednej z tych aplikacji już więcej nie będziemy nękani przez telemarketerów, nikt nie przeszkodzi nam w oczekiwaniu na pilną wiadomość, a niechciane SMSy nie będą zapychały naszej skrzynki.

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na nasz bezpłatny newsletter.

 • Problem w tym, że żeby zablokować też smsy w „Odebrać telefon?”, trzeba ściągnąć jakąś dodatkową aplikację do wiadomości i wykupić wersję premium.

  • Damago

   to jest zaleta. Przeciwieństwem jest Truecaller który powrzucał milion funkcji do głównej aplikacji tak, że stała się ciężka, i generuje masę swoich własnych komunikatów , popupów próbujących mnie namówić na włączenie tej aplikacji jako aplikacji do SMSów itp.

 • Justyna Cyran

  Truecaller wymaga dostepu niemalze do wszystkiego w Twoim telefonie aparatu,
  kontaktow, lokalizacji, wi-fi i wielu innych, wydaje mi sie, ze jest to
  za duzo informacji, ktore sie im udostepnia, ktora z pozostalych jest mniej prywatnie inwazyjna??

 • Damago

  Truecaller used to be #1 app but now it is making more harm than help. With every new version it is worse. On one of my phones I have very old version which is fine and I will never upgrade it, on the other I have installed new version which is very bad.

  – It is extremely intrusive, generates very many it’s own messages, popups, ads – much more than it filters out.
  – After every your call it is displaying HUGE (almost covering the whole screen) popup demanding information on the last call….
  – … and an add below it so the screen is 90% full of the app
  – it is extremely overbloated. they are packing every week new useless functionalities and trying to push me to use them every few hours with yet more popups
  – if you open the app to check call history you are flooded with new ads, popups information on new messages which in fact are the ads that I have already seen.
  – it requires access to everything in your phone and is sending a lot of your private data to the internet, much more than would be needed for it to function.

  Seek another alternative – my recommendation for now. (I used to recommend truecaller 2 years ago).