Jak technologia może poprawiać komfort życia? Poznaj innowacyjne produkty, które już wkrótce będą w zasięgu ręki!

Targi Consumer Electronics Show

źródło: shutterstock.com

Aż trudno uwierzyć, że jeszcze sto lat temu nie znano telewizorów, czterdzieści lat temu nikt nie marzył o komputerze osobistym, a dwadzieścia pięć lat temu nie istniało Google! Dziś technologie, których nie powstydziłby się żaden dobry film sci-fi z ostatnich lat, są obecne w naszym codziennym życiu, a producenci prześcigają się, by zaoferować kolejne niezwykłe rozwiązania. Oto ich najnowsze propozycje!

Dyson Zone – słuchawki z oczyszczaczem powietrza

Zanieczyszczenie powietrza to problem, który dotyka coraz więcej ludzi, na czele z mieszkańcami dużych aglomeracji miejskich. To właśnie z myślą o nich Dyson zaprojektował słuchawki z oczyszczaczem powietrza. Połączenie wydaje się dziwne? Nic bardziej mylnego. Oczyszczacz, w formie dobrze dopasowanej maski dostarcza czyste powietrze, a w dodatku inteligentnie dopasowuje intensywność pracy do prędkości poruszania się, więc nie ma ryzyka, że użytkownikowi zabraknie tlenu, na przykład podczas biegu. Z kolei słuchawki ograniczą poziom hałasu, dzięki pasywnej i aktywnej redukcji szumu, jednocześnie dostarczając użytkownikowi wysoką jakość dźwięku. Tym samym jest to sprzęt, który z pewnością będzie cieszył się dużym zainteresowaniem.

Kiedy urządzenie Dyson Zone będzie dostępne? Dyson nie podał dokładnej daty premiery, niemniej jednak wszystko wskazuje na to, że po sześciu latach pracy nad innowacyjnym urządzeniem, już jesienią trafi ono do sprzedaży. Na pewno będzie to mocna konkurencja dla takich produktów, jak dostępna od niedawna inteligentna maska Razer Zephyr.

OrCam MyEye Pro

To, jak w innowacyjny sposób można wykorzystywać technologię w codziennym życiu pokazała również marka OrCam. Firma zaproponowała dwa najbardziej zaawansowane urządzenia sztucznej inteligencji dla niewidomych i niedowidzących ostatnich lat – OrCam MyReader i OrCam MyEye, które znoszą wiele barier. Dzięki wykorzystaniu niewielkiej kamery oraz asystenta głosowego urządzenie pozwalają użytkownikowi odczytać wydrukowany tekst z dowolnej powierzchni i to w różnych językach. Urządzenia są stale ulepszane i dlatego zaprezentowany niedawno model OrCam MyEye Pro świetnie radzi sobie, nie tylko z tekstem, ale też z identyfikacją produktów i kodów kreskowych, z wykrywaniem kolorów, a nawet z rozpoznawaniem twarzy! Dzięki urządzeniom OrCam osoby niewidome lub niedowidzące mogą przeczytać dowolną książkę lub gazetę, mogą bez pomocy wybrać produkty w sklepie i bez trudu skorzystać z komputerów oraz innych urządzeń, nieprzystosowanych do ich specyficznych potrzeb.

Targi Consumer Electronics Show

Mnóstwo ciekawych propozycji pojawiło się na ostatnich targach Consumer Electronics Show. Na uwagę zasługuje na przykład nowa generacja wspomnianej już wyżej inteligentnej maski filtrującej z systemem wzmacniania głosu Razer Zephyr Pro. Interesującą propozycją jest też LG Media Chair, czyli fotel multimedialny ze zintegrowanym systemem audiowizualnym. Nie możemy też pominąć inteligentnej kamery samochodowej Nextbase iQ, która rejestruje obraz na zewnątrz i wewnątrz pojazdu, a w razie wypadku przesyła zapis zdarzenia zdefiniowanym kontaktom alarmowym. Inna inteligentna kamera, o której musimy wspomnieć to Sony Bravia Cam, która umożliwia obsługę telewizora za pomocą gestów, dostosowuje parametry obrazu do aktualnych potrzeb widzów, a dodatkowo ostrzega ich, jeśli siedzą zbyt blisko ekranu.

Na targach Consumer Electronics Show zaprezentowano też przyciągający wzrok projekt koncepcyjny modułowego biurka dla graczy Razer Project Sophia. Biurko umożliwia spersonalizowanie gamingowych doświadczeń w kilkunastu obszarach.

Innowacyjne rozwiązania wdrażane przez kolejnych producentów sprawiają, że technologia znacznie poprawia komfort naszego życia. Czym jeszcze uda się nas zaskoczyć?


Bądź na bieżąco!
Zapisz się na nasz bezpłatny newsletter.