Identyfikacja użytkownika po układzie naczyń krwionośnych – pomysł Samsunga

fot. © James Thew - bank zdjęć Fotolia.com

Na filmach z gatunku Sci-Fi, bohaterowie uzyskują dostęp dopiero po zeskanowaniu źrenicy oka. Właściciele telefonów komórkowych po identyfikacji linii papilarnych, a może już niedługo użytkownicy aparatów Samsunga będą skanowali ułożenie naczyń krwionośnych na dłoni w celu potwierdzenia swojej tożsamości.

Jak podaje portal Android Authority, Samsung opracował smartwatcha, z wbudowanym systemem, który polega na skanowaniu zewnętrznej części dłoni, w celu identyfikacji swojego właściciela. System ten miałby być alternatywą dla dotychczasowej identyfikacji użytkowników poprzez dotykowe skanowanie ich linii papilarnych.

Kamera zamieszczona w zegarku potrafi czytać ułożenie oraz strukturę żył swojego właściciela. Skaner naczyniowy dotychczas był używany jedynie przez FBI oraz CIA. Byłaby to metoda zupełnie bezdotykowa, a odczyt nie zależałby od kondycji skóry użytkownika. W przypadku czytników linii, problem pojawia się wraz ze skaleczeniem palca oraz mokra dłonią.

Nie jest jeszcze potwierdzone czy zegarek kolejnej generacji będzie już wzbogacony o tę funkcję. Jak twierdza autorzy Android Authority jest to wątpliwe. Niemniej jednak właśnie dzięki takim pomysłom i ich realizacjom, naszej rzeczywistości coraz bliżej do filmów z gatunku Sci-Fi.

 


Reklama

Niech Cię widzą w sieci! - Grzegorz Miłkowski

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na nasz bezpłatny newsletter.