Na czym polega zawód iOS Developera i kto sprawdzi się na tym stanowisku?

Mężczyzna zajmujący się stworzeniem aplikacji mobilnej

źródło: freepik.com

Artykuł Partnera

Apple to bardzo znana marka, a produkowany przez nią sprzęt posiada wiele osób. Nic więc dziwnego, że na rynku można zaobserwować niesłabnące zapotrzebowanie na aplikacje obsługiwane przez system iOS. Ich tworzeniem zajmuje się iOS Developer. Kto sprawdzi się w tym zawodzie?

Na czym polega praca iOS Developera?

Wiele osób decyduje się porzucić swój obecny zawód i zmienić branżę na IT. Powodów może być wiele, a wśród nich wymienia się przede wszystkim szansę na satysfakcjonujące zarobki, elastyczny tryb pracy oraz perspektywę dynamicznego rozwoju w wielu obszarach. Jedną z profesji, która daje zatrudnionym takie możliwości jest iOS Developer. Na czym dokładnie polega jego praca?

iOS Developer to programista zajmujący się projektowaniem aplikacji dedykowanych urządzeniom marki Apple. Do jego obowiązków może należeć również przeprowadzanie testów oraz wdrażanie niezbędnych zmian. iOS Developerzy mogą znaleźć pracę m.in. w wielu firmach, korporacjach i start-upach.

iOS Developer – niezbędne umiejętności i kompetencje

Aby zacząć pracę jako programista aplikacji dla systemu iOS, konieczne jest posiadanie odpowiednich umiejętności. By stać się iOS Developerem, wymaganiem niezbędnym jest biegłe posługiwanie się takimi językami programowania jak Objective-C oraz obecnie powszechniejszy, Swift.

Pracodawcy oczekują od kandydatów umiejętności praktycznych, które muszą być odpowiednio udokumentowane. Niezwykle ważny jest w tym przypadku stały rozwój i podążanie za zmianami w świecie technologii. Firmy zatrudniające iOS Developerów mogą również oczekiwać ukończenia odpowiednich kursów i szkoleń. Niebagatelne znaczenie ma także obycie z oprogramowaniem GIT.

Rozpoczęcie kariery jako iOS Developer jest więc świetną opcją dla osób, które mają już doświadczenie z programowaniem i chcą rozwinąć się w konkretnej specjalizacji. Wysokie kwalifikacje i stale udoskonalane umiejętności w tym przypadku przekładają się na satysfakcjonującą pensję oraz stosunkowo łatwe znalezienie pracy (mimo sporej konkurencji na rynku).

Na jakie zarobki może liczyć iOS Developer?

Faktem jest, że iOS Developer może zarabiać dużo. Przeciętna pensja wygląda obiecująco nie tylko w porównaniu do zarobków osób pracujących w innych branżach, ale i w odniesieniu do innych zawodów IT.

Oczywiście na samym początku kariery wynagrodzenie będzie niższe. Co więcej, jego wysokość może zależeć nie tylko od doświadczenia, ale i umowy, w związku z którą dana osoba wykonuje swoje obowiązki, stanowiska czy wielkości danej firmy.

Według danych udostępnionych przez portal No Fluff Jobs programista iOS na stanowisku juniorskim zarabia od 5 000 do 8 800 zł (umowa o pracę) lub od 6 000 do 11 000 zł (kontrakt B2B). Z kolei pracownicy ze średnim doświadczeniem mogą liczyć na pensję od 12 800 zł do 19 000 (umowa o pracę) lub od 16 800 zł do 23 520 zł (kontrakt B2B). Zarobki Developera iOS z dużym doświadczeniem mogą natomiast sięgać nawet od 17 000 do 26 000 zł (umowa o pracę) oraz od 21 786 do 29 473 zł (kontrakt B2B).

Artykuł Partnera


Bądź na bieżąco!
Zapisz się na nasz bezpłatny newsletter.