Zobacz, które instytucje publiczne dobrze wykorzystały technologie mobilne w 2013 roku

fot. © Pavel Ignatov - Fotolia.com

fot. © Pavel Ignatov - Fotolia.com

fot. © Pavel Ignatov – Fotolia.com

Użytkownicy korzystający z mobilnego dostępu do sieci stają się coraz bardziej interesującymi klientami dla polskich firm i instytucji publicznych. Częściej wychodzą one naprzeciw konsumentom, którzy na co dzień oczekują intuicyjnych rozwiązań mobilnych. Dlatego też powstają różnego rodzaju udogodnienia w postaci mobilnych aplikacji czy innych technologicznych rozwiązań.

Przedstawiamy polskie przykłady tego, jak można skutecznie wykorzystać technologie mobilne w codziennym życiu i ułatwić sobie wyjazd w nowe miejsce, dowiedzieć się, co warto zwiedzić w odwiedzanym mieście, czy kupić bilet na imprezę kulturalną nie wychodząc z domu.

1. myKRK

mykrk

fot.: play.google.com

Pierwsza oficjalna krakowska aplikacja, skierowana do użytkowników telefonów z systemem Android oraz iOS. Jest to nowoczesny przewodnik miejski po Krakowie na telefon, dzięki któremu zawsze pod ręką będziemy mieli najważniejsze informacje o mieście, takie jak: mapa, opisy tras turystycznych, adresy aptek, restauracji, galerii, a także rozkłady MPK, lokalizacja automatów biletowych czy stref parkowania. Aplikacja została podzielona na sześć działów: informacje praktyczne, zwiedzamy Kraków, Samorząd, Komunikacja miejska, aktualności, plan Krakowa. Ten nowoczesny przewodnik miejski jest bezpłatny i dostępny również w języku angielskim.

2. Ekobilet

eko bilet

fot.:ekobilet.pl

Ta elektroniczna wersja biletu umożliwia jego zakup nie wychodząc z domu poprzez stronę www jak i przez profil na Facebooku. Wystarczy dowolne miejsce i dostęp do Internetu, a bilety na różnego rodzaju wydarzenia kulturalne i nie tylko są w zasięgu naszej ręki. Po dokonaniu takiego zakupu, nasz bilet dzięki specjalnej aplikacji zostanie po prostu zeskanowany i sprawdzony przed wejściem na imprezę.

3. Zabytki w Polsce

zabytki w polsce

Fot.: play.google.com

Przygotowana przez Narodowy Instytut Dziedzictwa prosta w obsłudze aplikacja jest idealna dla miłośników zabytków oraz osób dysponujących wolną chwilą w podróży. Wystarczy, że za pośrednictwem systemu GPS określimy miejsce, w którym się znajdujemy, a zostaną nam zaprezentowane informacje o zabytkach położonych w okolicy. Wszystkie informacje opracowywane są przez ekspertów na co dzień zajmujących się ochroną dziedzictwa kulturowego w Polsce, dlatego korzystając z tej aplikacji, przewodniki nie będą nam już potrzebne. Co ciekawe, aplikacja nie tylko wskazuje lokalizację zabytku na mapie, ale również określa w jakiej odległości od niego się znajdujemy oraz posiada wyszukiwarkę zabytków. Obecnie aplikacja zawiera informacje o 168 zabytkach w Polsce – pomnikach historii, stanowiskach archeologicznych, a także niektórych zamkach. Z czasem ma dostarczać informacji na temat wszystkich obiektów znajdujących się w państwowym rejestrze zabytków.

4. Tarnów. Architektura drewniana

szlak arch.drewnianej w malopol.

fot.:play.google.com

Aplikacja została wykonana przez Tarnowską Organizację Turystyczną. Zawiera opis 100 atrakcji turystycznych, w tym wszystkie 46 miejsca (kościoły, spichlerze, domy, dwory) na Szlaku Architektury Drewnianej na trasie „Tarnów i okolice”. Poszerzona została również o tarnowskie miejsca noclegowe i gastronomiczne. Posiada możliwość wyboru jednej z kilkunastu tras po regionie, a także  możliwość wytyczania trasy do miejsc przy użyciu geolokalizacji. W planowaniu pobytu w regionie tarnowskim pomoże również aktualny kalendarz imprez.


Bądź na bieżąco!
Zapisz się na nasz bezpłatny newsletter.