Smartfon dla budowlańca – wytrzymały i funkcjonalny

Budowlaniec na placu budowy z telefonem.

źródło: shutterstock.com

Praca fizyczna w dość trudnych warunkach, taka jak praca na placu budowy nie sprzyja korzystaniu z podanych na uszkodzenia urządzeń mobilnych. Na szczęście istnieją modele stworzone z myślą o specyficznych potrzebach niektórych użytkowników. Dlatego podpowiadamy, jak wybrać telefon dla budowlańca, który będzie wytrzymały, solidny i funkcjonalny.

Smartfon dla budowlańca – pożądane cechy

Przeciętny smartfon nie jest zbyt odporny na uszkodzenia mechaniczne, duży nacisk, zarysowania, upadki, duże różnice temperatur czy też wilgoć. Jednak są to czynniki, na które narażony jest sprzęt osoby pracującej fizycznie, w zmiennych warunkach atmosferycznych. Dlatego smartfon dla budowlańca powinien wyróżniać się wzmocnioną obudową i ekranem. Mile widziane są też urządzenia odporne na wodę, kurz i zabrudzenia. W praktyce oznacza to wytrzymałą konstrukcję, która ma zabezpieczone wszystkie newralgiczne elementy, a zatem nie tylko ekran, ale i przyciski, złącza, pokrywy. Dzięki temu można je obsługiwać nawet wtedy, gdy użytkownik ma mokre lub brudne dłonie albo wtedy, gdy mamy do czynienia z nieprzychylną pogodą. Co ciekawe, z niektórych smartfonów można korzystać nawet w rękawicach roboczych, co czyni z nich idealny telefon dla budowlańca.

Telefon dla budowlańca a design

Budowlaniec z kaskiem na głowie i telefonem w ręku.

źródło: shutterstock.com

Mając na myśli smartfon dla budowlańca o wzmocnionej konstrukcji łatwo wyobrazić sobie duży, dość toporny i zwyczajnie brzydki telefon. Okazuje się jednak, że takie telefony mogą wyglądać dość ciekawie, a nawet designersko. Solidna konstrukcja może iść w parze z doskonałym wyglądem. Świetnym przykładem jest model NOKIA XR20, wykonany zgodnie ze standardem wojskowym MIL-STD-810H. W przypadku zabrudzeń można wyczyścić ten telefon wodą z mydłem, aby po chwili wyglądał jak nowy! Inny dobry i jednocześnie doskonale prezentujący się smartfon dla budowlańca to BLACKVIEW BV9800 Pro, który według producenta bez uszczerbku przetrwa upadek z wysokości 1,5 metra na beton, a także pobyt pod wodą nawet przez pół godziny!

Przydatne funkcje

Warto wiedzieć, że wiele ze wzmocnionych telefonów posiada nietypowe, lecz bardzo przydatne funkcje. Przykładowo model HAMMER Explorer Pro wyposażony jest we wskaźnik laserowy, a także czujnik jakości powietrza. Z kolei model ULEFONE Armor 11T to jeden z tych smartfonów, które mogą pochwalić się kamerą termowizyjną, a także wspomnianym wyżej trybie rękawiczek.

Wystarczy przyjrzeć się specyfice wspomnianych smartfonów, aby zauważyć, że wybierając solidny telefon, który sprawdzi się jako smartfon dla budowlańca, nie trzeba rezygnować z nowoczesnych funkcji, w wysokiej wydajności i doskonałych parametrów, nieodbiegających od popularnych, komercyjnych smartfonów.

Wzmocnione smartfony – nie tylko dla budowlańców

Choć telefony o wzmocnionej konstrukcji, odporne na pył, kurz, wodę, zarysowania, upadki i wiele innych czynników są polecane przez nas jako smartfony dla budowlańców, to powinny je docenić także inni użytkownicy. Będą to urządzenia idealne dla osób, które pracują w równie trudnych i zmiennych, a nawet skrajnych warunkach. Tym samym to dobry wybór dla górników, hutników, rolników, monterów, mechaników czy też pracowników produkcji. Jest to też dobry wybór dla tych użytkowników telefonów, którzy prowadzą aktywny tryb życia, w tym dla miłośników sportów ekstremalnych.

Wybierając specjalnie wzmocniony smartfon do zadań specjalnych, który sprawdzi się jako telefon dla budowlańca, trzeba się liczyć z wyższą ceną, w porównaniu ze zwykłymi telefonami o zbliżonych parametrach. Jednak warto skusić się na taki zakup, gdyż wzmocniony telefon przetrwa niemal każde warunki i na pewno nas nie zawiedzie. Poza tym producenci urządzeń mobilnych przygotowali tego typu sprzęt w różnych wariantach, dzięki czemu można sięgnąć po telefony z różnych półek cenowych, dopasowując wybór do własnych możliwości finansowych.


Bądź na bieżąco!
Zapisz się na nasz bezpłatny newsletter.