Skylock: inteligentny sposób na rowerowych złodziei

Skylock, źródło: mashable.com

Skylock, źródło: mashable.com

Skylock, źródło: mashable.com

W obecnych czasach, kiedy wszystko zyskuje przydomek „smart”, przyszła także pora na smartblokadę, która ma uchronić nasz rower przed kradzieżą. Takie rozwiązanie wzbudza nieskrywany entuzjazm – być może zdołamy chociaż w niewielkim stopniu ograniczyć liczbę znikających jednośladów.

Inteligenta blokada przeciwko złodziejom

Skylock, bo tak nazywa się najnowsze urządzenie stworzone przez firmę Velo Labs, jest inteligentną blokadą do rowerów. Kto, szusując po mieście, nie musiał chociaż na chwilę zostawić rower bez opieki? Kto robił to do tej pory bez obawy, że wróci i go nie zastanie? Skylock daje nadzieję, że te problemy zostaną rozwiązane.

Aby korzystać z blokady nie potrzebujemy żadnego klucza. Dlaczego? Została ona sprzężona ze smartfonem – po zbliżeniu się do roweru, specjalna aplikacja połączy się ze Skylockiem za pomocą moduły Bluetooth 4.0 lub Wi-Fi i odblokuje zamek. Oprócz tego, urządzenie zostało wyposażone w dotykowy ekran umożliwiający wpisanie hasła bądź PIN-u. Jeśli Skylock odnotuje, że ktoś próbuje w jakiś sposób naruszyć rower, od razu wyśle nam alarmowe powiadomienie. Co więcej, w przypadku gdy urządzenie wyczuje mocny wstrząs, powiadomi służby ratownicze o potencjalnym wypadku.

Aplikacja Skylock, źródło: cultofmac.com

Aplikacja Skylock, źródło: cultofmac.com

Jest jeszcze jeden plus posiadania takiego najnowszego gadżetu – nie musimy martwić się, że jego bateria się wyczerpie. Wbudowane panele słoneczne będą uzupełniać energię. Pozostaje więc mieć nadzieję, że po kupieniu tego przydatnego urządzenia, pogoda będzie dopisywać. A kiedy będzie można go nabyć? Smartblokada ma trafić do sprzedaży na początku 2015 r., trzeba będzie za nią zapłacić 249 dolarów. Obecnie możemy jednak składać przedpremierowe zamówienia – jego koszt spada wówczas do 159 dolarów. Jak widać cena jest dość wysoka, jednak korzyści wynikające z posiadania Skylocka najprawdopodobniej zniwelują poczucie wydania pokaźnej sumy pieniędzy.


Bądź na bieżąco!
Zapisz się na nasz bezpłatny newsletter.