Aplikacje, której ułatwiają codzienne obowiązki

fot. © olly - Fotolia.com

fot. © olly - Fotolia.com

fot. © olly – Fotolia.com

Z setek aplikacji w sklepach Google i Apple czasami trudno wybrać te najbardziej wartościowe. Niekiedy nawet nie mamy pojęcia, jak niektóre z nich potrafią ułatwić codzienne obowiązki i sprawić ogromną radość.

Potrzebujesz zabezpieczyć swoje hasła, zrobić listę zakupów, odnaleźć ulubiony utwór muzyczny? Wiele z tych czynności wykonujemy codziennie kilkakrotnie można więc spróbować uprzyjemnić je z pomocą aplikacji mobilnych.

SecureSafe

Zdarza ci się nie pamiętać swojego hasła lub masz ich tyle, że musiałeś zacząć je zapisywać? Warto skorzystać wówczas z bezpiecznej aplikacji do przechowywania kodów. Jedną z nich może być SecureSafe Password Manager. Po pierwsze twoje hasła nigdy nie przepadną (np. wraz z utratą telefonu), gdyż są bezpieczne na wirtualnym dysku. Po drugie SecureSfae stosuje zasadę podwójnej ochrony. Każda grupa haseł strzeżona jest szyfrem, a wszystkie szyfry dodatkowo strzeżone są hasłem-kluczem do twojego konta.

Pobierz (Android, iOS)

fot. itunes.apple.com/pl

fot. itunes.apple.com/pl

Spotify

Muzyka w zasięgu ręki? Spotify to muzyczny serwis oferujący swoim użytkownikom dostęp do muzyki w streamingu za pomocą prostej aplikacji. Świat pokochał już ten rodzaj udostępniania audiowizualnych utworów. Alternatywą może być Deezer.

Pobierz (Andoid, iOS)

fot. itunes.apple.com/pl

fot. itunes.apple.com/pl

Listonic

Robienie listy zakupów pozwala uniknąć niechcianych sytuacji, gdy znowu czegoś zapominamy kupić. Listonic ułatwi to zadanie, umożliwiając tworzenie wygodnych list zakupów, dzięki automatycznemu sortowaniu produktów i możliwości synchronizacji między poszczególnymi użytkownikami programu. Jeżeli żona zapomni coś wpisać na listę wychodzącemu do sklepu mężowi, to może zrobić to za pomocą swojej aplikacji Listonic.

Pobierz (Andoid, iOS, Windows Phone)

fot. itunes.apple.com/pl

fot. itunes.apple.com/pl

Sky Map

Oglądanie bezchmurnego nieba nocą dostarcza wiele satysfakcji. Wraz ze SkyMap możesz świadomie odnajdywać na gwiaździstym niebie konstelacje i układy gwiazd, które wskaże ci twoje urządzenie przenośne. Nie wierzysz!? Spróbuj, a zobaczysz, że dzięki lokalizacji GPS SkyMap jest w stanie wskazać nawet mniej znane gwiazdozbiory, które widoczne są akurat w dniu korzystania z aplikacji.

Pobierz (iOS)
Pobierz (Android)

fot. itunes.apple.com/pl

fot. itunes.apple.com/pl

Co jeszcze potrafią aplikacje?

O zamawianiu taksówek pisaliśmy już tutaj. Aplikacje te oferują coraz ciekawsze funkcje i współpracują z jeszcze większą ilością taksówkarzy. A o startupach do zamawiania jedzenia już wkrótce przeczytacie na MobileClick.pl.


Bądź na bieżąco!
Zapisz się na nasz bezpłatny newsletter.