Facebook rozpozna czego słuchasz i co oglądasz

fot. © Kirill Kedrinski - Fotolia.com

fot. © Kirill Kedrinski - Fotolia.com

fot. © Kirill Kedrinski – Fotolia.com

Facebook wprowadza mobilną aplikację, która rozpozna to, co aktualnie gra nam w tle. Podobną możliwość oferuje już znany i dostępny na rynku od dawna Shazam, jednak aplikacja Facebooka będzie pełniła bardziej „społecznościowy’” charakter.

Jak to działa?

Funkcja dostępna będzie na urządzenia z systemem iOS oraz Android. Dzięki niej wyszukiwanie tytułu aktualnie słuchanej przez nas piosenki stanie się o wiele łatwiejsze. Program przy pomocy wbudowanego w naszego smartfona mikrofonu, identyfikować będzie jednak nie tylko muzykę, ale również programy telewizyjne i filmy idące w tle. Jeśli zdecydujemy się podzielić ze znajomymi tym, co aktualnie oglądamy bądź słuchamy, będziemy musieli kliknąć ikonę nastroju i zgodzić się na użycie przez aplikację mikrofonu, a następnie program przeszuka obszerną bazę by znaleźć odpowiedni tytuł.

Dziel się ze znajomymi!

Nowa funkcja ma przydać się przy tworzeniu fejsbukowych statusów. Tak jak w przypadku innych postów, będziemy mogli wybrać kto może zobaczyć to, czego właśnie słuchamy. Jeśli zdecydujemy się to opublikować utwór, nasi znajomi zobaczą jego 30 sekundowy skrót, z kolei jeśli będziemy chcieli pokazać, co akurat oglądamy, aplikacja pokaże opis całego sezonu i konkretnego odcinka.

facebook_rozpoznawanie_muzyki

fot. http://newsroom.fb.com/

Co z prywatnością?

Twórcy zapewniają, że aplikacja w żaden sposób nie będzie ingerować w naszą prywatność. Publikować będziemy jedynie to, co sami uznamy za odpowiednie. Samo wyszukanie utworu nie zobowiązuje nas do dzielenia się nim na naszej tablicy. Możliwe jednak, że w przyszłości Facebook wykorzysta ją do stworzenia kolejnej możliwości reklamowania produktów z wykorzystaniem portalu. Użytkownicy będą mogli zacząć wykorzystywać tę funkcję w przeciągu kilku tygodni.


Bądź na bieżąco!
Zapisz się na nasz bezpłatny newsletter.