Rozbita tylna szybka w iPhone’ach serii X

tylna obudowa iPhone X

źródło: materiały Partnera

Artykuł Partnera

„Wypadki chodzą po ludziach” mówi jedno z polskich, bardzo trafnych powiedzeń. Telefony są niezwykle przydatnymi urządzeniami, jednak również bardzo delikatnymi. Jedno uderzenie i może się okazać, że doszło do rozbicia. Co zrobić, kiedy uszkodzisz tylną szybkę w iPhone serii X?

Rozbicie szybki w smartfonie iPhone serii X

Kiedy mamy do czynienia z uszkodzeniem telefonu, najczęściej jest to rozbity wyświetlacz. Niestety zdarza się również, że konieczna jest wymiana tylnej szybki. Musisz wiedzieć, że różne smartfony to różne problemy. W przypadku zbicia tylnej szybki w iPhone’ach serii X wymiana to nie tylko kwestia poprawy estetyki. Jakie problemy może nieść za sobą zbita tylna szybka w iPhonie? Oto kilka z nich.

  1. Rozklejenie ekranu – jeśli dojdzie do rozbicia tylnej szyby, możesz narazić inne podzespoły na naprężenie, co w konsekwencji może doprowadzić do rozklejenia się ekranu. Nagrzewający się smartfon nie będzie w stanie odprowadzać ciepła, co poskutkuje rozluźnianiem się kleju.
  2. Problemy z zasięgiem – uszkodzenie tylnej szyby w iPhonie serii X może także skutkować problemami mikroprocesorem. Jeśli dojdzie do poważnych zniszczeń, istnieje prawdopodobieństwo powstania mikropęknięć płyty głównej oraz połączeń z układem BGA, co w konsekwencji może powodować problemy z zasięgiem.
  3. Niedziałające ładowanie indukcyjne – iPhone serii X może być ładowany a pomocą klasycznej ładowarki, ale również indukcyjnie. Zniszczenie tylnej szyby może uszkodzić mechanizm odpowiadający za tę funkcję.
  4. Niedziałający dotyk – jeśli dojdzie do uszkodzenia tylnej szybki w smartfonie, może się to wiązać z osłabieniem dokładności dotyku.

Jak wymienić rozbitą tylną szybkę w iPhonie serii X?

Wymiana obudowy w smartfonach serii X może być przeprowadzona za pomocą innowacyjnego sposobu, wykorzystującego działanie lasera. Wiesz już, że nie wolno bagatelizować takiej usterki, jak zbita tylna szybka, ponieważ może się to wiązać z kolejnymi problemami. Dzięki wykorzystaniu lasera możliwe jest bezpieczne i precyzyjne wykonanie całej pracy. Jak wyglądają kolejne etapy naprawy?

  1. Najpierw kalibrowany jest laser. Dzięki temu jego wiązka jest w stanie dokładnie wyciąć klej pomiędzy szybką a obudową. Urządzenie uwzględnia grubość warstwy spoiwa, dlatego działa bardzo precyzyjnie.
  2. Po zamocowaniu telefonu w obszarze roboczym urządzenia, wybiera się konkretny model, a więc w tym przypadku będzie to iPhone X.
  3. Operator wybiera odpowiednią moc oraz prędkość lasera, dzięki czemu możliwe jest precyzyjne wycięcie obudowy.
  4. Laser rozpoczyna pracę. Przemieszcza się po wybranym wcześniej fragmencie i usuwa klej. Etap ten trwa zazwyczaj kilkanaście minut.
  5. Po zakończeniu pracy możliwe jest oderwanie tylnej szyby. Następnie korpus telefonu jest czyszczony specjalnymi preparatami.
  6. Na końcu smartfon umieszcza się w zaciskach wraz z nową tylną szybką. Po kilkunastu minutach telefon jest gotowy do użytku.

Zobacz jak krok po kroku następuje wymiana tylnej, szklanek obudowy w iPhonie X: https://prestigegsm.pl/wymiana-tylnej-obudowy-szybki-w-iphone-x/   

Oddaj swój telefon fachowcom

Nowoczesna technika laserowa pozwala na bezpieczne oderwanie tylnej szyby od reszty telefonu. Wcześniej było to niemożliwe. Klej, którym połączone są elementy, jest bardzo mocny, więc fizyczne zerwanie tylnej szybki wiązałoby się ze zniszczeniem innych części smartfona. Masz problem ze swoim iPhone’em serii X? Oddaj go w ręce fachowców. Profesjonalne usługi napraw smartfonów i innowacyjne metody ich renowacji zapewnia na przykład krakowski serwis PrestigeGSM. W przypadku rozbitej tylnej szybki warto skorzystać z pomocy specjalistów i nie bagatelizować tej usterki, z którą mogą wiązać się inne problemy z urządzeniem.

Artykuł Partnera


Bądź na bieżąco!
Zapisz się na nasz bezpłatny newsletter.