Uwielbiasz łamigłówki? Ćwicz pamięć i koncentrację z telefonem w ręku!

źródło: shutterstock.com

Dzisiejszy sprzęt mobilny to doskonałe źródło rozrywki. Jeśli jednak nie chcesz tracić czasu na bezproduktywne aktywności to wybierz łamigłówki na telefon, dzięki którym możesz trenować pamięć, koncentrację i logiczne myślenie. Oto nasze propozycje!

NeuroNation – łamigłówki na telefon

NeuroNation, screen.

źródło: apps.apple.com

NeuroNation to aplikacja, która udostępnia użytkownikom ponad 30 rodzajów ćwiczeń, które pozwalają trenować kondycję umysłową. Zanim jednak rozpoczniemy zabawę apka przeprowadza test sprawności, w ramach którego oceniane są takie kompetencje jak pamięć, uwaga, rozumowanie i szybkość myślenia. Na podstawie wyników testów NeuroNation przygotowuje spersonalizowany plan treningowy. Na tym etapie wystarczy już tylko wybrać intensywność treningu i określić pory, w jakich będziemy chcieli go przeprowadzać, a aplikacja codziennie przypomni o kolejnej porcji ćwiczeń umysłu.

Pobierz na iOS

Pobierz na Android

Lumosity

Screen z app strore.

źródło: apps.apple.com

Kolejną, wartą uwagi aplikacją do treningu umysłu jest Lumosity. Szereg ćwiczeń, który powstał w oparciu o wiedzę naukową na temat pracy mózgu, pozwala trenować podstawowe umiejętności poznawcze. Z pomocą Lumosity możemy pracować nad logicznym myśleniem, pamięcią, koncentracją, spostrzegawczością i innymi kompetencjami. Aplikacja pozwala też monitorować własne postępy.

Pobierz na iOS

Pobierz na Android

Memorado – Gry umysłowe

Memorado, screen z Google Play.

źródło: play.google.com

Spersonalizowane treningi mózgu znajdziemy też w aplikacji Memorado. Jej twórcy zapewniają, że dostępne w niej ćwiczenia zostały przygotowane w oparciu o aktualną wiedzę naukową. Memorado to kilkaset poziomów trudności, ładna grafika oraz statystyki, które pozwalają zidentyfikować swoje mocne i słabe strony.

Pobierz na Android

ReaderPro – Szybkie czytanie i rozwój mózgu

ReaderPro, screen z Google Play.

źródło: play.google.com

ReaderPro to warta uwagi aplikacja, która skupia się na umiejętności szybkiego czytania, choć nie brakuje w niej też ćwiczeń na rozwój pamięci, koncentracji i spostrzegawczości. Szereg zadań w formie gier pozwala w krótkim czasie przyspieszyć czytanie, przy maksymalnym zrozumieniu treści. Przygotowane zadania sprzyjają też poszerzaniu zasobu słownictwa. ReaderPro to aplikacja dla każdego, tym bardziej, że umiejętność szybkiego czytania przydaje się zarówno uczniom i studentom, jak i osobom pracującym zawodowo.

Pobierz na Android

Elevate

Elevate screen.

źródło: play.google.com

Spersonalizowany program treningowy mózgu to propozycja aplikacji Elevate. Codzienne treningi obejmujące ćwiczenia z ponad 40 rodzajów gier mózgowych pozwalają pracować nad umiejętnościami poznawczymi. Dostępny w aplikacji kalendarz treningów oraz moduł pozwalający na śledzenie postępów skutecznie motywuje do dalszej pracy.

Pobierz na iOS

Pobierz na Android

Peak

Peak screen z app store.

źródło: apps.apple.com

Gry i łamigłówki pozytywnie wpływające na pracę mózgu znajdziemy również w aplikacji Peak. Dzięki interesującym zadaniom apka udowadnia, że trening umysłu to doskonała zabawa. Z pomocą dostępnych funkcji można nie tylko doskonalić swój umysł, ale też rywalizować z przyjaciółmi, porównując swoje wyniki.

Pobierz na iOS

Pobierz na Android

Brain Trainer

Trener mózgu, screen z Google Play.

źródło: play.google.com

Aplikacja Brain Trainer pozwala ćwiczyć umiejętności przydatne na co dzień. Zapamiętywanie twarzy, doskonalenie umiejętności matematycznych czy też rozpoznawanie kolorów to tylko niektóre z obszarów, na których skupia się Brain Trainer. Ciekawą propozycję stanowią też zadania mające na celu osiągnięcie synergii prawej i lewej półkuli mózgu.

Pobierz na Android

Train your Brain

Train Your Brain

źródło: play.google.com

Aplikacja Train your Brain, a także kolejne jej wersje: Train your Brain – Attention Games i Train your Brain – Memory Games, to bogata baza gier i ćwiczeń pozwalających skutecznie trenować szare komórki. Łatwa obsługa i czytelny interfejs sprawiają, że z aplikacji bez trudu skorzystają zarówno dzieci, jak i seniorzy.

Pobierz na Android:

Train your Brain

Train your Brain – Attention Games

Train your Brain – Memory Games

CogniFit – łamigłówki

cognifit - screen z app store.

źródło: apps.apple.com

Gry pamięciowe, łamigłówki i ciekawe ćwiczenia umiejętności poznawczych, dostępne w ramach spersonalizowanych treningów oferuje również CogniFit. W aplikacji można znaleźć programy treningowe zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych. Przez kolejne etapy pracy nad rozwojem umiejętności poznawczych pomagają przejść trenerzy, wypowiadający się w krótkich nagraniach wideo.

Pobierz na iOS

Pobierz na Android


Bądź na bieżąco!
Zapisz się na nasz bezpłatny newsletter.