Jak zadbać o swoje słuchawki bezprzewodowe?

źródło: shutterstock.com

Moda na słuchawki bezprzewodowe staje się coraz bardziej widoczna. Zamiast wystających kabelków, widzimy jedynie wtyczki w uszach. My, powiemy Wam dziś jak o nie zadbać, aby służyły nam lata.

Na co należy zwracać uwagę przy czyszczeniu słuchawek?

Aby słuchawki służyły nam długie lata, nie wystarczy jedynie traktować je z szacunkiem. Należy także zadbać o ich schludny wygląd i przede wszystkim czystość. Decydując się na ten krok, warto zatem zwrócić uwagę na instrukcję użytkowania naszych słuchawek, a także ich funkcje. Wśród nich, np. wodoszczelność całego sprzętu, w tym pudełka ładującego. Warto wówczas wybrać odpowiedni środek czyszczący, materiał ściereczki, którą będziemy wycierać słuchawki oraz wybrać miejsce, gdzie będą mogły sobie spokojnie “odpocząć” po czyszczeniu. Jak to wygląda w poszczególnych firmach: AirPods, Xiaomi i Samsung?

Proces czyszczenia

Miękka i niepyląca ściereczka może tu być kluczowa, zatem dobrze, abyś się w nią zaopatrzył. Dodatkowo, miękkie patyczki lub bawełniane waciki. Opcjonalnie kilka kropli alkoholu izopropylowego.

Czyszcząc swoje słuchawki, zdecydowanie warto pamiętać, że nie lubią się one z cieczą. Odporna na wodę i pot jest jedynie wersja Pro niektórych modeli. Pod bieżącą wodą możemy jedynie czyścić gumkę, którą uprzednio z nich ściągniemy. Pod nią, najczęściej znajduje się również głośnik wraz z mikrofonem. Wymaga ona czyszczenia “na sucho”, bawełnianym wacikiem lub takim, który nie pozostawia po sobie pyłków.

źródło: apple.com

Pudełko ładujące również wystarczy przetrzeć suchą ściereczką. W razie wystąpienia plam, których nie da się usunąć bez użycia cieczy – możesz delikatnie zwilżyć ściereczkę wodą lub nanieść na nią kilka kropel alkoholu izopropylowego. Tylko pamiętaj, jej ilość musi być minimalna. Najlepiej, gdyby nie było jej wcale. Na koniec, znajdź odpowiednie miejsce, gdzie Twoje słuchawki będą mogły “odpocząć” lub, jeżeli miały delikatny kontakt z cieczą – wyschły. Pamiętaj jednak, że to miejsce nie może być narażone na zbytnie nasłonecznienie, bo to również nie jest dobre dla słuchawek.


Reklama

Niech Cię widzą w sieci! - Grzegorz Miłkowski

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na nasz bezpłatny newsletter.