Digit wybrał najlepszy system mobilny

fot. © Robert Kneschke - bank zdjęć Fotolia.com

fot. © Robert Kneschke - bank zdjęć Fotolia.com

fot. © Robert Kneschke – bank zdjęć Fotolia.com

Redaktorzy portalu digit.in wybrali najlepszy system mobilny na świecie. Autorzy porównali prawie 1000 parametrów i porównali cztery systemy: Android, iOS, BlackBerry oraz Windows Phone i zbadali je pod względem ich użyteczności oraz posiadanych funkcji, a następnie wyłonili zwycięzcę – a jest on dla wszystkich sporym zaskoczeniem.

Jak przebiegał test?

Systemy, które zostały wybrane do testów to:

  • Android 4.4.4 testowany na Nexsusie 5
  • BlackBerry 10.2.1.2977 testowany na BlackBerry Z30
  • iOS 7.1.2 testowany na iPhonie 5
  • Windows Phone 8.1 testowany na Nokii Lumii 1520

Na wymienionych wyżej urządzeniach i systemach redaktorzy sprawdzali m.in. funkcje, które wykorzystujemy codziennie użytkując telefony, takie jak: wysyłanie e-maili, komunikacja poprzez sms, korzystanie z wyszukiwarki internetowej, robienie zdjęć czy nagrywanie filmów video. Prócz tego sprawdzili również możliwość spersonalizowania wyglądu telefonu, kontroli nad powiadomieniami oraz funkcjonalności ekranu blokady. Przyglądali się też takim możliwościom jak np. możliwość przypisania funkcji do przycisków głośności, ilość informacji na ekranie blokady, powiadomieniom pop-up czy dostosowywanie czcionki.

Wszelkie spostrzeżenia dotyczące systemów, były skrupulatnie notowane, następnie wypisane cechy były ponownie sprawdzane przez, co najmniej dwie kolejne osoby. Wszystko po to, aby badania były jak najbardziej wiarygodne.

The winner is…

Zwycięzca jest wielkim zaskoczeniem – to BlackBerry 10.2. Digit uznało, że to najtrafniejszy system m.in. do zarządzania e-mailami, rozmów telefonicznych, fotografowania oraz kręcenia filmów video. Jury stwierdziło, że system jest bardzo płynny oraz funkcjonalny. Nie da się ukryć, że dla nas wynik jest dużą niespodzianką – system BlackBerry nie jest tak popularny jak iOS od Apple czy Android, a mimo to pozostawił ich w tyle. System od Apple zajął drugie miejsce, Android trzecie, z kolei ostatnią – czwartą pozycję – Windows Phone 8.1.

Cały raport można znaleźć TU 


Bądź na bieżąco!
Zapisz się na nasz bezpłatny newsletter.