Masz iPhone’a? Apple wymieni za darmo wadliwą baterię

fot. mat. prasowe

fot. mat. prasowe

fot. mat. prasowe

Apple uruchomił program wymiany wadliwych baterii w iPhone’ach 5. Jeżeli często musisz ładować baterię i kupiłeś swój telefon między wrześniem 2012 a styczniem 2013, to bardzo możliwe, że posiadasz wadliwą baterię. Zobacz, co musisz zrobić, aby wymienić baterię lub odzyskać koszty wymiany na własną rękę.

Spółka z Cupertino uruchomiła od 22 sierpnia w Stanach Zjednoczonych i w Chinach program bezpłatnej wymiany wadliwych baterii w iPhone’ach 5. Od 29 sierpnia program ten wejdzie do innych krajów, w tym także do Polski. Jeżeli twój iPhone za szybko się rozładowuje i podejrzewasz, że może mieć wadliwą baterię, to możesz to sprawdzić, wpisując numer seryjny na stronie Apple’a.

Jeżeli okaże się, że twój model ma wadliwą baterię, to zostanie ona bezpłatnie wymieniona. Wystarczy, że zgłosisz się do autoryzowane punktu Apple. Felerne baterie z wadliwymi ogniwami, które szybko się wyczerpują, trafiły do smartfonów wypuszczonych na rynek między wrześniem 2012 a styczniem 2013 roku. Nieco wcześniej podobny los spotkał ulepszonego iPhone’a 5S.

Zwrot kosztów

Koncern Apple pamięta także o tych użytkowników, którzy zdecydowali się już na wymianę na własny koszt. W takim przypadku, jeżeli po weryfikacji internetowej okaże się, że twój model miał wadliwą baterię, możesz ubiegać się o zwrot kosztów wymiany. Szczegółowych informacji udzielają pracownicy punktów serwisowych.

W związku z tym, że iPhone’y posiadają jednolitą obudowę i dostęp do baterii jest utrudniony, telefony te muszą być serwisowane wyłącznie przez partnerów Apple. Producent poinformował, by zsynchronizować i zabezpieczyć swoje dane i wyłączyć funkcję śledzące położenie telefonu.

Pęknięty ekran do wymiany

Ponadto Apple zapewnił, że zostaną wymienione także rozbite ekrany, jednakże już na koszt właściciela telefonu.

Na wymianę baterii posiadacze iPhone’ów 5 mają czas do dwóch lat od zakupu, w tym najpóźniej do 1 marca 2015 roku.


Bądź na bieżąco!
Zapisz się na nasz bezpłatny newsletter.