3 proste sposoby na ochronę prywatnych zdjęć

fot. © Casther - bank zdjęć Fotolia.com

fot. © Casther - bank zdjęć Fotolia.com

fot. © Casther – bank zdjęć Fotolia.com

Trzymasz zdjęcia haseł czy kart na telefonie? A może nie chcesz, by ktokolwiek zobaczył twoje prywatne zdjęcia? Poza przestrzeganiem podstawowych zasad bezpieczeństwa warto zwrócić uwagę również na te, które opisujemy w naszym poradniku.

Każdy z nas ma prawo do robienia zdjęć czegokolwiek. Czasami jednak nie chcemy, by nasze prywatne zdjęcia ujrzały światło dzienne albo wpadły w niepowołane ręce. Niekiedy nawet pewne zdjęcia rezerwujemy tylko dla nas, chcemy je ukryć przed wzrokiem bliskich osób. Oczywiście kluczowym czynnikiem będzie tu bezpieczeństwo naszego telefonu. Możemy też podjąć kilka prostych kroków, by nasze prywatne zdjęcia nigdy nie zostały podejrzane przez niechcianą osobę.

Skorzystaj z niewidzialnych folderów

W oficjalnych sklepach Google i Apple znajdziemy ciekawe aplikacje, które pozwalają na utworzenie niewidocznej galerii, chronionej kluczem dostępu. Ta opcja w szczególności warta rozważenia przez osoby, które przechowuję naprawdę prywatne bądź intymne zdjęcia w swoim telefonie. Przykładowe aplikacje na Google Play to Hide Something, Ukryj zdjęcia dzięki Keep Safe lub Blokada zdjęć. W Apple AppStore znajdziemy m.in.: Private Pics FREE. Aplikacje te nie blokują dostępu do głównej galerii telefonu, przez co nieświadomy przeglądający może nawet nie zauważyć ukrytego lub zablokowanego folderu.

KeepSafe_google_play

fot. play.google.com/store/apps/details?id=com.kii.safe

Załóż blokadę telefonu

Najczęściej nasze zdjęcia są oglądane przez niepowołane osoby, jeżeli zdarzyło nam się użyczyć na chwilę komuś telefon lub kiedy ktoś znajomy zabierze sobie go na chwilę bez naszej wiedzy. Najprostszym sposobem uniemożliwiającym tego typu zachowanie jest zablokowanie dostępu do telefonu. Dzięki haśle czy blokadzie graficznej ochronimy nasz telefon przed wścibskimi znajomymi.

Skasuj dane z telefonu w przypadku kradzieży

Jeżeli natomiast zdarzy się, że nasz telefon zostanie skradziony, wówczas możemy wykonać zdalne kasowanie danych. Większość darmowych programów antywirusowych oferuje taką funkcję w pakiecie. Należy wtedy zalogować się z komputera na swoje konto i wybrać opcję wymazania danych z pamięci telefonu (i karty).

fot. play.google.com/store/apps/details?id=com.antivirus

fot. play.google.com/store/apps/details?id=com.antivirus


Bądź na bieżąco!
Zapisz się na nasz bezpłatny newsletter.