Nowy gadżet skończy z codziennym szukaniem okularów

fot. indiegogo.com

fot. indiegogo.com

fot. indiegogo.com

Maleńkie urządzenie, aplikacja i smartfon. Co łączy te przedmioty? Razem wzięte rozwiązują problem zaginionych okularów. Już za niecały rok będzie można kupić Look, gadżet, dzięki któremu szybko odnajdziemy zgubę.

Czym jest nowy gadżet?

Pierwsze na świecie urządzenie pozwalające na szybkie znalezienie zgubionych okularów ma szansę na ogromną popularność. Kto, spośród noszących okulary, nie zapodział ich chociaż raz? Co prawda, na zakup urządzenia o nazwie Look będzie trzeba jeszcze trochę poczekać, ale wszystko wskazuje na to, że warto. Przyczyna jest prosta – zaoszczędzenie nerwów i czasu na poszukiwania.

Pomysł nie należy do najnowszych, na rynku istnieje już bowiem wiele gadżetów pomagających w lokalizowaniu niewielkich przedmiotów, które złośliwie znikają nam z oczu w momencie, w którym najbardziej ich potrzebujemy. Wśród nich znajdują się między innymi klucze. Look będzie działać na podobnej zasadzie. Po zainstalowaniu w smartfonie specjalnej aplikacji i włączeniu trybu poszukiwań, dzięki funkcji Bluetooth 4.0. przedmiot zostanie zlokalizowany. Stanie się tak dzięki maleńkiemu urządzeniu przymocowanemu do wewnętrznej strony uchwytu okularów.

Aby odpowiednio dopasować wygląd gadżetu do okularów, producenci stworzyli pięć jego wersji kolorystycznych oraz designerskich. Możemy więc wybrać: czerwoną, białą, srebrną, brązową i czarną. Mają one ok. 10 mm szerokości, ok. 40 mm długości i ok. 6 mm grubości.

Look, źródło: indiegogo.com

Look, źródło: indiegogo.com

Projekt Look’a może wesprzeć  każdy poprzez kampanię crowdfundingową – aby uzyskać więcej informacji, wystarczy wejść na stronę Indiegogo. Ponadto przelanie określonej kwoty pozwoli na wcześniejszy oraz tańszy zakup lokalizatora. Producent przewidział, że Look wejdzie do sprzedaży w kwietniu 2015 r. Oprócz okularów będzie go można przymocować tak naprawdę do wielu innych, często ginących, przedmiotów. W bliskim otoczeniu wielu z nas zapewne znajdzie się takich co najmniej kilka.


Reklama

Niech Cię widzą w sieci! - Grzegorz Miłkowski

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na nasz bezpłatny newsletter.