Polskie miasta promują się mobilnie! Warto brać przykład!

fot. play.google.com/store/apps/details?id=pl.amistad.treespot.kolobrzeg&hl=pl

fot. Andrzej Gdula/CC/flickr

fot. Andrzej Gdula/CC/flickr

Kołobrzeg i Przemyśl obok standardowych rozwiązań promujących region postawiły na aplikacje mobilne. Dla turystów to świetna okazja, by ciężki kartkowy przewodnik zamienić na uniwersalną aplikację z wbudowaną mapą działającą w trybie offline oraz aktualnymi informacjami o wydarzeniach w mieście. To świetny pomysł na promocję miasta!

Większość regionów i miast w Polsce ma swoje punkty informacji turystycznej i materiały promocyjne udostępniane online w postaci bezpłatnych map oraz broszur informacyjnych czy bazy gastronomicznej i noclegowej. W dobie cyfryzacji to jednak nie wszystko i warto iść krok do przodu, oferując turyście przyjazną i interesującą aplikację mobilną, która pozwoli uniknąć kosztów związanych z drukiem materiałów, a po drugie pozwoli na dostarczanie zawsze świeżych informacji o wydarzeniach w mieście.

Turyści chętnie sięgają po aplikację jeszcze z jednego ważnego powodu – mianowicie map offline działających z GPS-em. Jesteśmy coraz bardziej wygodni, dlatego chętnie korzystamy z urządzeń satelitarnych do śledzenia swojej lokalizacji i spacerowania po mieście z włączoną mapą w telefonie. Takie aplikacje to dobry pomysł na promocję miasta. Prezentujemy wzorcowe przykłady Kołobrzegu i Przemyśla, których aplikacje nagrodzone zostały m.in. nagrodą Mobile Trend Awards 2014 w kategorii Miasto.

Klimatyczny Kołobrzeg

Główną zaletą aplikacji poza intuicyjnym i zgrabnym interfejsem jest jej przewodnik. W aplikacji znajdziemy informacje o miejscach, które warto odwiedzić wraz z krótkimi opisami tych miejsc i zdjęciami, co ułatwi ich odnalezienie. Dodatkowo aplikacja posiada rozbudowaną bazę bieżących wydarzeń w Kołobrzegu oraz umożliwia dostęp do artykułów historycznych. Ponadto w aplikacji udostępniono informacje na temat bazy noclegowej i gastronomicznej. Aplikacja wykorzystuje mapy OpenStreetMap, działające w trybie offilne. Znajdziemy w niej także wiele praktycznych informacji o tym, co warto robić w klimatycznym Kołobrzegu.

Pobierz (Android).

fot. play.google.com/store/apps/details?id=pl.amistad.treespot.kolobrzeg&hl=pl

fot. play.google.com/store/apps/details?id=pl.amistad.treespot.kolobrzeg&hl=pl

Mobilny Przemyśl

Aplikacja miasta Przemyśl to również przemyślana propozycja wyglądająca świetnie chociażby pod kątem szaty graficznej, która współgra z oficjalnym portalem turystycznym miasta Visit Przemyśl.

W aplikacji odnajdziemy informacje o zabytkach, muzeach, miejscach wartych zobaczenia pogrupowane w praktyczne kategorie. Ponadto autorzy pamiętali o zamieszczeniu informacji o transporcie, pomocy medycznej, instytucjach i urzędach czy nawet bankomatach. Docelowo aplikacja ma być pomocna także mieszkańcom Przemyśla. Oryginalną propozycją jest Planer, który umożliwia wybór interesujących obiektów i zaplanowanie trasy zwiedzanie, które również znajdziemy w aplikacji. Standardowo zamieszczono opisy i zdjęcia, a całość dostępna jest w dwóch językach: angielskim i polskim. Dodatkowo aplikację można pobrać na oba najpopularniejsze systemy operacyjne.

Jedynym minusem jest konieczność transmisji danych w przypadku korzystania z map.
Pobierz (Android).
Pobierz (iOS).

fot. itunes.apple.com/pl/app/mobilny-przemysl/id826447626?mt=8

fot. itunes.apple.com/pl/app/mobilny-przemysl/id826447626?mt=8


Bądź na bieżąco!
Zapisz się na nasz bezpłatny newsletter.