Nokia zaprezentowała nowego smarfona, którego… naprawisz sam!

źródło: materiały prasowe

HMD Global zaprezentował pierwszy smartfon Nokia z możliwością szybkiej samodzielnej naprawy i podejmuje kroki w celu przeniesienia produkcji do Europy, wzmacniając gwarancje bezpieczeństwa dla kluczowych branż. Przedstawiono także nową identyfikację wizualną marki.

HMD Global, dom telefonów Nokia, ogłosił pojawienie się trzech smartfonów: Nokia G22, Nokia C32 i Nokia C22. Każdy z nich charakteryzuje się wysoką wydajnością baterii, mogąc pracować nawet trzy dni na jednym cyklu. Dodatkowo w serii C znacznie poprawiono jakość aparatu, a Nokia G22 jest pierwszym smartfonem w portfolio firmy, którego jedną z najważniejszych cech jest możliwość łatwej naprawy bez konieczności wizyty w salonie, dzięki globalnej współpracy z iFixit.

HMD Global rozpoczyna też proces przeniesienia produkcji do Europy. To sprawi, że będziemy pierwszym dużym globalnym dostawcą smartfonów, który będzie wytwarzał swoje produkty na Starym Kontynencie.

Nokia G22 – pierwszy smartfon Nokia z możliwością naprawy u podstaw

Nokia G22 to pierwszy smartfon firmy Nokia zaprojektowany z myślą o tym, by łatwo było go naprawić, dzięki czemu żywotność, tak charakterystyczna dla telefonów Nokia, została przeniesiona na wyższy poziom.

We współpracy z iFixit, globalnym dostawcą rozwiązań, specjalizującym się w naprawach, możesz łatwo uzyskać dostęp do zestawu naprawczego i niedrogich części, aby wymienić uszkodzony wyświetlacz, wygięty port ładowania lub baterię.

Nowy smartfon z serii G jest również wyposażony w plastikową obudowę pochodzącą w 100% z recyklingu, funkcję OZO Playback – zapewniającą wzmocnione basy i bardziej wyrazisty dźwięk.

Nokia G22

źródło: nokia.com

Na tym lista korzyści się nie kończy, bo Nokia Mobile zapewnia także dwuletnie aktualizacje systemu operacyjnego AndroidTM, trzyletnie comiesięczne aktualizacje zabezpieczeń oraz przedłużoną trzyletnią gwarancję bez dodatkowych kosztów.

W miarę jak konsumenci coraz częściej domagają się trwalszych i bardziej wytrzymałych urządzeń, możliwość łatwej i przystępnej naprawy smartfonów stanie się kluczowym wyróżnikiem na rynku. Badania przeprowadzone przez CCS Insight doskonale to pokazują. Okazuje się, że około połowa użytkowników telefonów komórkowych w Europie Zachodniej twierdzi, że chciałaby mieć możliwość naprawy urządzenia za rozsądną cenę, jeśli zepsuje się ono po zakończeniu okresu gwarancji – wyjaśnia Ben Wood, główny analityk CCS Insight.

Nokia C32 oferuje najwyższą jakość zdjęć w serii C

Wyposażona w aparat o rozdzielczości 50 MP i znakomite algorytmy, Nokia C32 sprawia, że najlepsza jakość zdjęć, staje się jeszcze bardziej przystępna cenowo. Telefon ma wysokiej jakości konstrukcję z wykończeniem z hartowanego szkła i eleganckimi, prostymi ściankami bocznymi, które nadają serii C charakter premium.

Nokia C32, wyposażona w najnowszy system Android 13 i oferuje najbardziej spersonalizowane oprogramowanie, dzięki któremu można cieszyć się nowoczesnym smartfonem.

Nokia C32

źródło: nokia.com

Ogłoszenie pierwszych kroków w kierunku przeniesienia produkcji do Europy

HMD Global podejmuje pierwsze kroki, by stać się pierwszym dużym globalnym dostawcą smartfonów, który przeniesie produkcję do Europy. Na starcie tej podróży firma rozwija możliwości i procesy, aby w 2023 roku przenieść produkcję urządzeń 5G Nokia do Europy. Te zmiany są kontynuacją zaangażowania HMD Global w prowadzenie bezpiecznych i przejrzystych operacji w Europie.

Ceny i dostępność w Polsce:

  • Nokia G22 będzie dostępna w od kwietnia w kolorach. Występuje w kolorach szarym i niebieskim w wersji 4/128 GB w rekomendowanej cenie 899 zł. Zestawy do samodzielnego montażu oraz części zamienne do telefonu Nokia G22 są dostępne w cenie od 19,95 do 54,95 euro w witrynie iFixit.com. Cena wyświetlacza to 49,95 euro (lub 54,95 z zestawem naprawczym), baterii 24,95 (29,95) i portu ładowania 19,95 (24,95).
  • Nokia C32 będzie dostępna od kwietnia w dwóch kolorach: różowym i czarnym, w wersji pamięci 4/64 GB. Cena: 699 zł.

Ludzie cenią wysokiej jakości urządzenia, których mogą używać długo, bo są nie tylko dobrze wyposażone, ale też trwałe. Nowa Nokia G22 została stworzona do łatwej naprawy, dzięki czemu można używać jej jeszcze dłużej. Na tym nie koniec nowości. Dzięki zaawansowanym rozwiązaniom w aparacie Nokia C32 i zwiększonej wytrzymałości w Nokia C22, wnosimy jeszcze więcej wartości do serii C – mówi Adam Ferguson, Head of Product Marketing w HMD Global.

Jesteśmy bardzo zadowoleni, że zrobiliśmy pierwszy krok, by przenieść produkcję naszych urządzeń 5G do Europy – powiedział Jean-Francois Baril, współzałożyciel, prezes i dyrektor generalny HMD Global. – Marka Nokia ma bogatą historię na rynku europejskim, a taki ruch jak ten, tylko umocnią naszą pozycję jedynego dużego europejskiego dostawcy smartfonów.

Odświeżone logo i identyfikacja wizualna marki

26 lutego, w ramach targów MWC Barcelona 2023, zaprezentowano także zaktualizowaną strategię rozwoju firmy i technologii oraz odświeżoną identyfikację wizualną marki.

nowe logo NOKIA

źródło: materiały prasowe

Zgodnie z uaktualnioną strategią firmy, Nokia odświeża swój brand, aby pokazać, kim jest obecnie: liderem innowacji technologicznych B2B realizującym potencjał cyfrowy w każdej branży. Nowa identyfikacja wizualna podkreśla wartość, jaką wnosi Nokia – wiedzę o sieciach, przywództwo technologiczne, pionierskie innowacje i współpracę partnerską.

Nowe logo firmy symbolizuje energiczną, dynamiczną i nowoczesną Nokię, ukazując jej wartości i cel. Zostało ono zaprojektowane jako symbol współpracy, która zdaniem firmy Nokia ma kluczowe znaczenie dla zrealizowania wykładniczego potencjału sieci: odblokowania korzyści w zakresie zrównoważonego rozwoju, produktywności.

źródło: informacje prasowe


Bądź na bieżąco!
Zapisz się na nasz bezpłatny newsletter.