Lenovo stworzyło klawiaturę ThinkPad II dostosowaną do komputerów stacjonarnych

źródło: shutterstock.com

Lenovo postanowiło zadbać o tych użytkowników, którzy niekoniecznie preferują laptopy. Dlatego też, wzorując się na najbardziej popularnej klawiaturze, stworzyło jej nowy model.

ThinkPad – czy na to czekałeś?

źródło: thenextweb.com

Wygoda i możliwość używania klawiatury zamiast myszki, dzięki charakterystycznemu, czerwonemu guzikowi. Dokładnie tak! Na rynku pojawiła się nowa klawiatura, znana nam z laptopów ThinkPad. Lenovo postanowiło dać jej nową szansę i tym razem udostępnić ją dla wszystkich posiadaczy komputera stacjonarnego. Cała nazwa gadżetu brzmi Lenovo ThinkPad TrackPoint Keyboard II. Przy nazwie widnieje rzymska II, ponieważ to drugie podejście do przenośnych klawiatur ze strony firmy. Starszy model był bowiem ładowany przez Micro USB i korzysta z mało nowoczesnego już standardu Bluetooth. Natomiast ten nowy,  ładuje się przez USB-C, potrafi obsługiwać dwa podłączone do niej urządzenia oraz swobodnie łączy się z Bluetooth.

Kiedy klawiatura będzie dostępna?

Pierwszy raz na temat tej klawiatury usłyszeliśmy na CES. Jest już możliwa do zakupienia na stronie Lenovo. Koszt klawiatury to 99 dolarów. Czy to dużo, czy nie? Jak mawiają niektórzy, z ceną trudno jest dyskutować, bo każdy ma inny punkt odniesienia. Tak, czy inaczej, klawiatura ThinkPad jest uważana za jedną z najlepszych wśród osób zajmujących się pisaniem.


Bądź na bieżąco!
Zapisz się na nasz bezpłatny newsletter.