Interaktywna wyprawa w góry – tak można wykorzystać technologię iBeacon

fot. mat. prasowy

fot. mat. prasowy

fot. mat. prasowy

Marzysz o zdobyciu Mount Everestu, aby móc porównać go z rodzimymi Beskidami? Dzięki otwarciu innowacyjnego Centrum Górskiego Korona Ziemi w Zawoi, interaktywna wyprawa po najwyższych szczytach naszego globu będzie w zasięgu każdego, kto tylko o tym zamarzy. Na czym polega całe przedsięwzięcie?

15 lutego o godzinie 14:00 w Zawoi zostanie uroczyście otwarte Centrum Górskie Korona Ziemi, w którym zastosowano oprogramowanie iBeacon, dzięki czemu już od następnego dnia zwiedzający będą mieli możliwość interaktywnej wyprawy po górskich szczytach. Centrum wyposażone jest w urządzenia przenośne i stoły dotykowe, wśród których zwiedzający będą mogli znaleźć tradycyjne zbiory i pamiątki z polskich wypraw w Himalaje, a sieć eksponatów Estimote zapewni automatyczne wyświetlanie się informacji, takich jak filmy, zdjęcia czy schematy związane z danym eksponatem.

fot. mat. prasowy

fot. mat. prasowy

Górska przygoda na ziemi

Zwiedzający będą mieli również możliwość skorzystania z czterech interaktywnych wypraw przeznaczonych zarówno dla najmłodszych jak i tych, którzy oczekują rzetelnej wiedzy. Centrum Górskie to również realistyczne makiety wszystkich szczytów, a każdy z nich ma swojego opiekuna – himalaistę, wspinacza  lub podróżnika. Modele mierzą nawet 3 m, a każdy z nich waży ponad 200 kg. Wszystkie makiety wykonano w Krakowie, z tworzyw sztucznych, żywic i materiałów pochodzenia organicznego.

fot. mat. prasowy

fot. mat. prasowy

Gwarancja niezapomnianych przeżyć

Projektanci z firmy Androbit, odpowiedzialni za stworzenie systemu, zapewniają, że wizyta w Centrum Górskie Korona Ziemi stanie się niezapomnianym przeżyciem i spotkaniem historii z nowoczesnością, dzięki czemu każdy zwiedzający będzie miał szansę przekonać się na najwyższym poziomie jak wyglądają najważniejsze szczyty Korony Ziemi i jak wiąże się z nimi historia.

fot. mat. prasowy

fot. mat. prasowy

Zobacz film z wdrożenia

http://youtu.be/zEGN579BgBQ


Bądź na bieżąco!
Zapisz się na nasz bezpłatny newsletter.