Za 6 dni premiera iPhone 7. Co już wiemy o urządzeniu?

fot. technologynewsextra.com

Trzy dni temu świat technologii mobilnych obiegła informacja, że 7go września odbędzie się konferencja Apple. Prawdopodobnie zobaczymy na niej nowego iPhone’a w wersji 7. Co już teraz wiemy o urządzeniu?

Kilka dni temu Apple rozesłało zaproszenia na premierę nowego iPhone 7. Odbędzie się ona 7go września, czyli w pierwszą środę miesiąca, w Bill Graham Civic Auditorium w San Francisco o godzinie 10:00 (19:00 naszego czasu). Prezentacje marki są co roku niecierpliwie wyczekiwane i cieszą się ogromnym zainteresowaniem. Tak wygląda zaproszenie na tegoroczną prezentację:

fot. imore.com/

fot. imore.com

Wygląd?

Następca Steve’a Jobsa, Tim Cook, najprawdopodobniej zaprezentuje iPhone’a nowej generacji. W sieci pojawiło się wiele zdjęć przedstawiających urządzenie siódmej generacji. Bardzo prawdopodobne jest, że z przodu telefonu nie zobaczymy dużej różnicy, jednak z tyłu wprowadzone zostaną wizualne modyfikacje.

fot. technologynewsextra.com

fot. technologynewsextra.com

17712-15454-17660-15367-image-l-l

fot. appleinsider.com

Słuchawki z wejściem Lightning?

Jednym z najszerzej komentowanych przypuszczeń jest rezygnacja z 3,5mm wejścia jack na słuchawki. Przewiduje się trzy możliwości: Apple pozostanie przy klasycznych słuchawkach, do urządzenia  dołączane będą słuchawki Bluetooth lub producent stworzy słuchawki z płaskim wejściem Lightning. Na kilka dni przed premierą najbardziej prawdopodobnym scenariuszem jest wariant trzeci – a wszystko za sprawą zdjęć, które pojawiły się w sieci.

fot. express.co.uk

fot. express.co.uk

Producenci słuchawek chyba przygotowują się na taką modyfikację, ponieważ niedawno firma JBL z koncernu Harman International produkująca sprzęt audio wprowadziła do sprzedaży słuchawki z takim własnie wejściem.

fot. www.jbl.com

fot. www.jbl.com

Wymiary jak 6s?

Według doniesień krążących w sieci, iPhone będzie miał takie same wymiary jak jego poprzednik iPhone 6s i również będzie dostępny w dwóch wariantach 4,7 cala oraz 5,5 cala.

fot. apple.com

fot. apple.com

Szybszy procesor i większa pamięć?

fot. appleworld.pl

fot. appleworld.pl

Możliwe również, że iPhone kolejnej generacji będzie posiadał szybszy procesor A10. Produkcją miałaby zająć się firma TSMC. Apple prawdopodobnie zdecyduje się także na większą pamięć. Wedle przecieków najmniejszą możliwością będzie już nie 16 GB, a 32 GB. Jest także szansa, że pojawią się także wersje 128 GB oraz 256 GB.

Podwójny obiektyw?

fot. photos.appleinsidercdn.com/

fot. photos.appleinsidercdn.com

Większa wersja iPhone 7 miałaby także posiadać podwójny obiektyw. Rozwiązanie takie zastosowano już w smartfonie Huaweii.

Nowy system?

iso10

fot. apple.com

Największym pewnikiem konferencji jest prezentacja nowego systemu iOS 10. Na urządzeniach z nowym systemem możliwe będzie modyfikowanie dymków konwersacji, wysyłanie odręcznych lub ukrytych wiadomości odsłanianych gestem, wysyłanie życzeń urodzinowych z animacjami oraz rysowanie na kadrach wideo. Ponadto zmienimy poszczególne słowa wiadomości w emotikony i przykleimy na dymki konwersacji naklejki. Zarezerwujemy także na Mapach stolik w restauracji i zyskamy informację gdzie warto pójść. Słuchanie muzyki również zyska nowy dizajn, a nasz telefon “obudzi się” już po wzięciu go do ręki. Aplikacja Zdjęcia jeszcze będzie na nowo zbierała nasze wspomnienia, a na życzenie tworzyła z nich filmy. Jedną z istotniejszych zmian będzie możliwość otwierania zdjęć i wideo z powiadomień oraz bezpośrednie z nich odpowiadanie.

O tym, które z przewidywań i na ile okażą się prawdziwe przekonamy się już za sześć dni.


Bądź na bieżąco!
Zapisz się na nasz bezpłatny newsletter.