Żyj zdrowo dzięki aplikacjom

fot. © Denys Prykhodov - Fotolia.com

fot. © Denys Prykhodov - Fotolia.com

fot. © Denys Prykhodov – Fotolia.com

Masz problem z prowadzeniem zdrowego trybu życia? Twórcy mobilnych aplikacji z myślą o Tobie tworzą coraz to nowsze programy, które pomogą Ci zdrowo żyć, dbać o swoją dietę, pić duże ilości wody czy wysypiać się. Warto z nich korzystać? Oceńcie sami.

Dieta PL pomoże schudnąć?

Pozbycie się zbędnych kilogramów nie będzie już problemem. Dzięki aplikacji Dieta PL, każdy będzie mógł dobrać odpowiednią dietę do swojego stylu życia tak aby przyniosła upragnione rezultaty – reklamują aplikację twórcy z agencji Mobiem. Dodatkowo stworzyli oni serwis mdieta.pl uzupełniający program o przydatne informacje.

Dieta PL, źródło: play.google.com

Dieta PL, źródło: play.google.com

Program oferuje 7 różnych diet: proteinową, 1000 kcal, wolumetryczną, tygodniową, restrykcyjną wegańską oraz lekkostrawną. Każda dieta została krótko scharakteryzowana, dołączono do niej tygodniowy jadłospis oraz przepisy ze zdjęciami potraw. Wybór jest więc dość duży, jednak jeśli jesteś laikiem i oczekujesz, że aplikacja lub strona www pomogą ci wybrać dla siebie najodpowiedniejszą dietę, jesteś w błędzie. Zapewne z tego powodu wśród użytkowników aplikacji pojawiają się negatywne opinie dotyczące  strony merytorycznej Diety PL. Na plus zaliczyć można by estetykę aplikacji – kolorowe menu, efektywne zdjęcia potraw czy prostota obsługi sprawiają, że przyjemnie się z niej korzysta.

Darmowa aplikacja jest na razie dostępna tylko na Androidzie, wkrótce będą mogli z niej korzystać także użytkownicy systemu iOS.

Pobierz aplikację

Instruktor jogi w smartfonie

Jak się okazuje, aby opanować podstawy coraz bardziej popularnej jogi, nie trzeba nawet wychodzić z domu. Aplikacje Pret a Yoga Lite oraz Easy Yoga Lite (pierwsza dla systemu iOS, druga dla Androida) wprowadzą nas w zawiły świat tej dyscypliny.

easy_yoga_googleplay

Easy Yoga Lite, źródło: play.google.com

Każdy z programów pozwala na poznanie kilkudziesięciu podstawowych ćwiczeń oraz sposobów oddychania. Po zapoznaniu się z charakterystyką i wpływem danego ruchu na nasz organizm, przechodzimy do zdjęć z instrukcjami, które wyjaśniają nam, jak w prawidłowy sposób wykonać ćwiczenie. Aplikacje określane są mianem idealnych dla początkujących – trudno się z tym nie zgodzić.

Zarówno Pret a Yoga, jak i Easy Yoga Lite dostępne są tylko w wersji anglojęzycznej. Programy można pobrać za darmo.

Pobierz aplikację
Android
iOS

Hello Zdrowie rzuca ci wyzwanie

Jedz jedno jabłko dziennie, zresetuj swój mózg, znajdź swoją pasję, trenuj silną wolę, zacznij ćwiczyć w domu – zachęca darmowa aplikacja Hello Zdrowie.

Hello Zdrowie, źródło: google.play.com

Hello Zdrowie, źródło: play.google.com

Zacznijmy od czegoś prostego, od dzisiaj będziemy jeść jedno jabłko dziennie. Aplikacja informuje, że wyzwanie trwa siedem dni, a dzięki jego realizacji otrzymamy zastrzyk antyoksydantów i, przede wszystkim, satysfakcję. Po spożyciu każdego owocu musimy zaznaczyć, że wykonaliśmy zadanie, a aplikacja informuje nas, ile czasu zostało nam do kolejnego kroku. Do każdego z nich jesteśmy dodatkowo motywowani i pouczani, na przykład: jeśli dzisiejsze jabłko zaplanowałeś pochłonąć w łóżku, tuż przed snem, zmień strategię. Wbrew obiegowej opinii nie należy jeść jabłek po myciu zębów (…).  Zrealizowane przez nas zadania są zapisywane w naszym prywatnym rankingu. Wydaje się, że aplikacja jest idealnym sposobem na motywowanie do działania i wprowadzanie małych zmian w naszym życiu.

Ponadto w programie znajdziemy artykuły z różnych kręgów tematycznych – od psychologicznych przez medyczne aż po lifestylowe. Dzięki interesującym treściom, zdjęciom i grafikom Hello Zdrowie przyjemnie się i,czyta, i ogląda.

Pobierz aplikację:

Android
iOS

Sleep as Android – kontroluj swój sen

Masz problemy ze snem? Twój budzik dzwoni w momencie, w którym znajdujesz się w najgłębszej fazie snu, co sprawia, że przez cały dzień masz złe samopoczucie, boli cię głowa i czujesz się niewyspany? Sleep as Android rozwiąże twoje problemy. W wersji próbnej aplikację można pobrać za darmo, jednak po upływie 14 dni należy ją zaktualizować. Koszt tej operacji wynosi 9,99 zł.

Cały urok tego budzika tkwi w jednej jego funkcji – wybudzaniu w fazie płytkiego snu. Jak to działa? Specjalny wykres przebiegu snu pozwala na śledzenie cyklu snu, a to z kolei umożliwia jego kontrolowanie. Dodatkowo, aby przebudzenie było przyjemnością, do wyboru mamy kilka rodzajów dzwonków, m.in. śpiew ptaków, szum morza i odgłosy burzy. Ciekawą funkcją jest możliwość nagrywania mówienia i chrapania przez sen.

Sleep as Android, źródło: google.play.com

Sleep as Android, źródło: play.google.com

Wygląda na to, że budzik działa naprawdę dobrze – został zainstalowany ponad 5 milionów razy, a gros opinii o nim wyrażanych zalicza się do tych pozytywnych. Jedyną piętą Achillesa Sleep as Android jest jego szata graficzna. Aplikacja jest dostępna tylko dla urządzeń z systemem Android.

Pobierz aplikację


Bądź na bieżąco!
Zapisz się na nasz bezpłatny newsletter.