Zmiany w aplikacjach Google: Play i Gmail

fot. © leszekglasner - Fotolia.com

fot. © leszekglasner  - Fotolia.com

fot. © leszekglasner – Fotolia.com

Google w ostatnich dniach przeprowadził kilka ważnych aktualizacji. Sklep Google Play zyskał nowy wygląd, a mobilni użytkownicy poczty Gmail otrzymali kilka przydatnych funkcji.

Nowy design sklepu Google

Już niebawem, po aktualizacji sklepu Google’a, będziecie mogli sprawdzić, co się w nim zmieniło. Chodzi przede wszystkim o wizualną stronę, która co prawda nie uległa drastycznej zmianie, ale oceniamy ją na plus. Wszystko zostało dostosowane do Material Design, czyli norm, według których powinny być projektowane aplikacje w systemie Android L.

Na pierwszy rzut oka wszystko jest po staremu, takie wrażenie powoduje fakt, że okno główne wygląda tak samo jak kiedyś. Aby zauważyć coś nowego, należy wejść w konkretną aplikację. Wówczas zobaczycie dużą grafikę lub film promocyjny wybranego programu, które zastąpiły dotychczasowe niewielkie ikonki. Całkowicie odmiennym rozwiązaniem jest lokalizacja opisu i zmian wprowadzanych w aplikacjach – wyświetla się on w nowym oknie. Wydaje się nam, że akurat to rozwiązanie jest niepotrzebnym utrudnieniem? Miejsce gwiazdek z ocenami zostało obniżone, a kategorie i pozycje powiązane z aplikacją zostały przeniesione na samą górę. Całość, sprawiająca wrażenie „oczyszczonej” jest bardzo przyjemna dla oka.

Nowy design sklepu Google, źródło: androidpolice.com

Nowy design sklepu Google, źródło: androidpolice.com

Udoskonalona współpraca Gmaila i Google Drive

Na blogu Gmail opublikowana została dobra wiadomość: wszyscy korzystający z usług popularnej poczty otrzymali dostęp do nowych funkcji przeznaczonych dla urządzeń działających w systemie Android oraz iOS. Google oferują kilka użytecznych i upraszczających pracę funkcji. Po pierwsze możemy zapisać załącznik bezpośrednio na dysku Google Drive. Po drugie dodanie plików z tego dysku do wiadomości będzie możliwe bez wychodzenia z aplikacji. Jeśli spróbujemy wysłać pliki osobom, które nie mają dostępu do dysku, otrzymamy od Gmaila powiadomienie. Ponadto wszyscy użytkownicy iOS-a zmienią zdjęcie profilowe bezpośrednio z aplikacji.

Nowe funkcje Gmaila na Android oraz iOS, źródło: gmailblog.blogspot.com

Nowe funkcje Gmaila na Android oraz iOS, źródło: gmailblog.blogspot.com


Bądź na bieżąco!
Zapisz się na nasz bezpłatny newsletter.