Zdarza Ci się zgubić telefon? Google pomoże Ci go odnaleźć!

fot. © tonda55 - bank zdjęć Fotolia.com

fot. © tonda55 - bank zdjęć Fotolia.com

fot. © tonda55 – bank zdjęć Fotolia.com

Zamiast się stresować i wszędzie, także w pamięci, szukać miejsca, gdzie ostatnio odłożyło się telefon, lepiej sięgnąć po nowoczesne rozwiązania od Google. Prosta komenda i specjalna platforma wystarczą, aby telefon szybko się odnalazł.

Klucze, portfele, a także telefony gubi się niezwykle łatwo. Na szczęście nowe technologie, jak w każdej dziedzinie życia, również w tym przypadku, przychodzą z pomocą. Sposobów na znalezienie zgubionego telefonu jest wiele. W sklepach z aplikacjami dostępnych jest wiele narzędzi, które ułatwią nam namierzenie miejsca, gdzie zostawiliśmy telefon. Przewagą projektu Google jest jednak to, że  odszukanie sprzętu staje się dziecinnie proste. A wszystko sprowadza się do trzech krótkich kroków. Niestety nie jest to opcja dla każdego.

Wymagania sprzętowe

Obecnie jedynym minusem jest dostępność samego rozwiązania. Na razie korzystać z niego mogą tylko osoby przebywające w Stanach Zjednoczonych i korzystające z angielskiej przeglądarki. Dodatkowo ograniczenia dotyczą także sprzętu. Co oczywiste usługa jest dostępna tylko dla osób, posiadających smartphone’y czy tablety z systemem Android. Jest ona bowiem nowym rozszerzeniem możliwości jakie użytkownikom zapewnia platforma Android Device Manager. Do tej pory przez platformę z łatwością można było zlokalizować swoje urządzenia z systemem Android, a także zdalnie zablokować czy wyczyścić pamięć zarówno smartphone’a jak i tabletu. Teraz gigant z Mountain View sprawił, że odszukanie telefonu będzie jeszcze bardziej intuicyjne. Bo odpowiedź na pytanie o lokalizację sprzętów, znajdziemy, tam gdzie współcześnie znaleźć można niemal wszystko – w wyszukiwarce Google.

Instrukcja odnajdywania telefonu jest prosta:

Krok pierwszy: Na smartphone czy tablet, nim te się zawieruszą, należy pobrać zaktualizowaną wersję dedykowanej aplikacji Google. Urządzenie mobilne należy powiązać z kontem Google, które tworzy się przy zakładaniu chociażby poczty na gmailu czy rejestrując się na Google+. Należy pamiętać także o tym, aby urządzenie miało zawsze włączone usługi lokalizacyjne.

Krok drugi: W przeglądarce należy się zalogować na konto Google (to samo, które powiązane jest ze smartphonem czy tabletem).

Krok trzeci: W wyszukiwarkę należy wpisać trzy krótkie słowa „find my phone”, czyli znajdź mój telefon. A Google namierzając urządzenie wskaże dokładną lokalizację urządzenia.

Na tym jednak nie koniec. Poprzez system można także zdalnie uruchomić w urządzeniu sygnał alarmowy. W ten sposób, dzięki dźwiękowi z łatwością będzie można odnaleźć sprzęt, gdy ten zagubi się w domu.

Proste, prawda?


Bądź na bieżąco!
Zapisz się na nasz bezpłatny newsletter.