Zakrzywiony ekran już w smartfonie!

fot. mat. prasowe

fot. mat. prasowe

fot. mat. prasowe

Samsung wygrywa kolejny wyścig technologiczny. Galaxy Round to pierwszy telefon z zakrzywionym ekranem. Będzie przełom w technologii tworzenia ekranów dla rynku komercyjnego?

Nowy model smartfona Samsunga nazwany Galaxy Round to pierwszy model konsumencki telefonu z zakrzywionym ekranem. Wcześniej pracę nad podobną technologią podjęło też LG, które wypuściło na rynek pierwszy telewizor OLED z zakrzywionym ekranem w wersji komercyjnej. Batalię w przypadku małych ekranów wygrał jednak koreański gigant Samsung. Na razie jednak nie wiadomo, kiedy smartfon trafi do Europy.

Nowe urządzenie Samsunga wygięte jest w osi pionowej. Ekran jest wklęsły i elastyczny. Nie milką głosy krytyki na temat sensowności wprowadzenia takiego rozwiązanie, które nie przyniosło przełomowych rozwiązań, jakie w nim pokładano. Poza standardowym parametrami, łudząco przypominającymi Samsung Galaxy Note 3, czyli 5,7 calowy ekran Super AMOLED o rozdzielczości 1080×1920 pikseli, czterordzeniowym układem Snapdragon 800 o taktowaniu 2,3 GH, aparatem 13 Mpix i pamięcią RAM 3GB, telefon został wyposażonych w parę nowych funkcji, dostępnych z poziomu systemu.

fot. mat. prasowe

fot. mat. prasowe

Roll Effect pozwala na wyświetlanie notyfikacji, daty, godziny przy wyłączonym ekranie. Gravity Effect uruchamia dodatkowe wizualizacje przy poruszaniu urządzeniem. Nowością jest także możliwość wykorzystania przechylenia/kołysania telefonu podczas przeglądania multimediów czy w czasie korzystania z odtwarzacza muzycznego w celu zmiany utworu bez potrzeby włączania ekranu. Ponadto mamy możliwość ustawienia ikon bliżej wybranej krawędzi ekranu, aby łatwiej było sterować telefonem przy użyciu jednej ręki. Multi Window pozwala z kolei na otwieranie wielu aplikacji na obok siebie lub na dwóch oknach. Jedną z opcji prezentuje załączony krótki film:


Rozwój innowacyjnych urządzeń z elastycznymi ekranami to z pewnością technologia przyszłości. Teraz, gdy udało się już zapisać w historii, Samsung zapewne skupi się na produkcji bardziej rewolucyjnych urządzeń. Bo z punktu widzenia przeciętnego konsumenta nowy Samsung Galaxy Round nie wnosi nic przełomowego. Owszem dostajemy nową funkcjonalność, ale można ją było uzyskać także za pośrednictwem zakrzywionej obudowy. Telefon jest dostępny obecnie w Korei za kwotę 1 089 000 wonów południowokoreańskich, czyli ok. 3140 zł.

W najbliższym czasie należy oczekiwać odpowiedzi od LG.


Reklama

Niech Cię widzą w sieci! - Grzegorz Miłkowski

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na nasz bezpłatny newsletter.