Z tymi aplikacjami zorganizujesz sobie czas na wszystko

fot. © olly - bank zdjęć Fotolia.com

fot. © olly - bank zdjęć Fotolia.com

fot. © olly – bank zdjęć Fotolia.com

Gdy mamy za dużo spotkań i wydarzeń, często korzystamy z notesu lub papierowego kalendarza, aby nie umknęły nam różnego rodzaju obowiązki. Użytkownicy smartfonów i tabletów mogą sobie jednak poradzić inaczej. Dzięki Kalendarzowi Google, Evernote lub Any.do szybko zaplanujemy najbliższe dni i będziemy pewni, że nie przegapimy żadnego spotkania czy projektu.

Kalendarz Google

Najbardziej uniwersalny i zsynchronizowany ze wszystkim urządzeniami i wieloma aplikacjami kalendarz. Przy tym trzeba podkreślić naprawdę wysoki poziom personalizacji ustawień, co powinno zadowolić nawet wymagających użytkowników. Co ważne, z kalendarza możemy skorzystać nie tylko w smartfonie, ale bez trudu także na komputerze czy tablecie, a posiadacze Gmaila lub Wirtualnego Dysku Google automatycznie uzyskują dostęp do wszystkich kont po jednym logowaniu. Z Kalendarza mogą też korzystać różnego rodzaju grupy projektowe czy pary. Wówczas łatwiej zarezerwować wspólny czas, gdy możemy wspólnie ustalić terminy, a Kalendarz Google to przecież najbardziej popularne narzędzie tego typu.

fot. play.google.com/store/apps/details?id=com.google.android.calendar&hl=pl

fot. play.google.com/store/apps/details?id=com.google.android.calendar&hl=pl

Pobierz (aplikacja dla Androida).

Evernote

To bardzo uniwersalna aplikacja służąca do tworzenia wszelkiego typu notatek (z możliwością dyktowania po polsku), w tym związanych z organizacją czasu i projektów. Aplikacja posiada listę zadań i przypomnienia. Dzięki świetnej wyszukiwarce i katalogizacji plików nic nie powinno umknąć naszej uwadze, a Evernote to jedna z najbardziej pojemnych aplikacji do przechowywania i planowania dosłownie wszystkiego. Możemy więc zaplanować nie tylko swój dzień czy pracę, ale także podróż czy kolekcjonować różnego rodzaju pliki. Ponadto z Evernote nagramy spotkanie, udostępnimy wybrane notatki naszym znajomym oraz zsynchronizujemy swoje konto z Facebookiem.

fot. itunes.apple.com/us/app/evernote/id281796108?mt=8

fot. itunes.apple.com/us/app/evernote/id281796108?mt=8

Pobierz (Android, iOS, Windows Phone, BlackBerry).

Any.do

To wygodna aplikacja i kalendarz do notowania zadań do wykonania w przyszłości. Możemy więc z łatwością dodać przypomnienia lub po prostu wpisy o czekających nas wydarzeniach. Dodatkowym uzupełnieniem jest Any.do Calendar, do którego można także podpiąć na przykład Kalendarz Google. W ten sposób na ekranie naszego telefonu zawsze zobaczymy listę zadań do wykonania, nie gubiąc się w nadmiarze dat i godzin do zapamiętania.

fot. itunes.apple.com/us/app/any.do/id497328576?ls=1&mt=8

fot. itunes.apple.com/us/app/any.do/id497328576?ls=1&mt=8

Pobierz (Android, iOS).

Alternatywa

Zarówno w Google Play, jak i w Apple App Store znajdziemy multum aplikacji stworzonych do zarządzania czasem i zadaniami. Oczywiście nie wszystkie przypadną go gustu każdemu. Warto chociażby nadmienić o kilku innych, o których tutaj nie napisaliśmy, jak: Trello czy Mind42. A wy z jakiej aplikacji do zarządzania czasem i zadaniami korzystacie?


Reklama

Niech Cię widzą w sieci! - Grzegorz Miłkowski

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na nasz bezpłatny newsletter.